Partner serwisu
22 czerwca 2022

Kolejny listek CSR dla BASF Polska

Kategoria: Aktualności

Tygodnik Polityka, Firma Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu 11. raz wyróżnili polskich liderów zrównoważonego rozwoju. Nagrodzono firmy najlepiej radzące sobie w obszarze środowiska naturalnego, społeczeństwa i ładu korporacyjnego

Kolejny listek CSR dla BASF Polska

1 czerwca 2022 roku odbyła się jedenasta gala wręczenia Listków CSR- nagrody przyznawanej przez Tygodnik Polityka we współpracy z firmą doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Dla BASF Polska był to już siódmy Biały Listek.

Jury przeanalizowało podejście przedsiębiorstw w ramach zrównoważonego rozwoju oraz ESG (Enviromental, Social and Governance)- działań środowiskowych, społecznych oraz kwestii ładu korporacyjnego. W tym roku zadanie to było szczególnie trudne ze względu na niepewność geopolityczną, katastrofę klimatyczną, wojnę w Ukrainie oraz cały czas trwającą pandemię COVID-19. Są to czynniki, które w ogromnym stopniu dotknęły biznes, korporacje, a także samych pracowników, co wymagało od firm zupełnie nowego podejścia do rozwoju biznesu oraz ESG.

Białe Listki otrzymują firmy, które wdrażają istotne kategorie zarządcze i wciąż doskonalą swoje działania na rzecz efektywnego zarządzania wpływem swojej firmy na otoczenie. Oceny są przyznawane na podstawie analizy opartej na wypełnionej przez firmy ankiecie, opracowanej według wytycznych normy ISO 26000.

Rozwój w obszarze CSR oraz ochrona środowiska są dla BASF Polska jednym z kluczowych filarów działalności. Firma od wielu lat angażuje się we współpracę z lokalnymi społecznościami, instytucjami naukowymi i edukacyjnymi. BASF Polska aktywnie włącza się w walkę z nierównościami i dyskryminacją, a także prowadzi własne akcje społeczne.

źródło: inf. prasowa
fot. 123rf.com/zdj. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ