Partner serwisu
03 czerwca 2022

Czołówka krajowych i zagranicznych polityków, menadżerów i ekspertów w sesjach NAFTA I GAZ 2022

Kategoria: Aktualności

Wystąpienia ministrów Piotra Naimskiego i Ireneusza Zyski. Menadżerowie z PERN S.A., PKN Orlen S.A., PGNiG S.A., GAZ-SYSTEM. 40 ekspertów w 5 debatach. Premiera Raportu „Fit for 55. Stan gry.” Klubu Jagiellońskiego. Paneliści z Azerbejdżanu, Niemiec, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. W gwiazdorskim składzie odbywać się będą sesje tegorocznej konferencji Nafta i Gaz.

Czołówka krajowych i zagranicznych polityków, menadżerów i ekspertów w sesjach NAFTA I GAZ 2022

Po kluczowych wystąpieniach ministrów Piotra Naimskiego i Ireneusza Zyski uczestnicy konferencji zapoznają się z głosami przedstawicieli PKN Orlen S.A., PERN S.A., PGNiG S.A., gości z Azerbejdżanu, Niemiec, Ukrainy i W. Brytanii, polskich ekspertów z rządowego Ośrodka Studiów Wschodnich, Klubu Jagiellońskiego, Polskiej Akademii Nauk, Instytutu Staszica i in. w sprawach obejmujących bezpieczeństwo energetyczne Polski, zmiany w polityce energetycznej Europy pod wpływem nowej sytuacji geopolitycznej, rynku gazu w Europie Środkowo - Wschodniej po upadku projektu Nord Stream 2, strategii Niemiec, oraz pozostałych członków UE i USA .

Z kolei z udziałem członków kierownictw PGNiG S.A., Gaz-System S.A., Polskiej Spółki Gazownictwa i Państwowego Instytutu Geologicznego omówione zostaną zagadnienia nowej strategii i inwestycji dla rynku gazu, perspektywy współpracy gazowej w ramach Unii, wąskich gardeł polskiej infrastruktury gazowej, taksonomii i finansowania projektów inwestycyjnych, poszukiwania złóż węglowodorów w Polsce .

Wiceprezesi PKN Orlen S.A. Józef Węgrecki i PERN S.A. Rafał Miland, Prezes Lotos Petrobaltic i Prezes Maciej Szozda poprowadzą debatę na temat polskiego przemysłu rafineryjnego. Mowa będzie o nowym modelu polskiego rynku nafty, inwestycjach w polskim przemyśle paliwowym, nowych technologiach dla starych rafinerii, gospodarce wodorowej w Polsce i rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.

Na konferencji Nafta i Gaz 2022 odbędzie się premiera Raportu Klubu Jagiellońskiego : „Fit for 55 . Stan gry”. W dyskusji nad Raportem i kosztami oraz warunkami bezpieczeństwa energetycznego Polski udział wezmą eksperci czołowych think tanków i fundacji.

Oddzielna sesja będzie poświęcona nowym technologiom w dziedzinie infrastruktury nafty i gazu, a wśród jej uczestników m. in. Prezes UNIMOT Adam Sikorski, Dyrektor Agata Urbaniak z PGNiG S.A., Dyrektor Mateusz Stańczyk z PERN S.A., Dyrektor Arkadiusz Majoch z PKN Orlen S.A. i czołowy ekspert od cyberbezpieczeństwa w Polsce Robert Kośla.

Pogląd tych menadżerów i polityków, którzy obecnie decydują o kształcie sektora nafty i gazu, zostanie skonfrontowany z opinią publicystów, zajmujących się od lat obserwacją polskiej polityki energetycznej Karoliny Bacy-Pogorzelskiej, Wojciecha Jakóbika, Justyny Piszczatowskiej, Pawła Musiałka i Jakuba Wiecha.

__________________________________________________________________________________

Patronami konferencji Nafta i Gaz 2022 są Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Urząd Regulacji Energetyki, Państwowy Instytut Geologiczny- Państwowy Instytut Badawczy,  Izba Gospodarcza Gazownictwa i Pracodawcy RP.

Partnerzy Nafta i Gaz 2022: PERN S.A.- Partner Strategiczny; PGNiG S.A.,PKN Orlen S.A. i GAZ-SYSTEM S.A.- Partnerzy tegorocznej konferencji.

Konferencja Nafta i Gaz 2022 organizowana jest jak zwykle przez Zarząd Targów Warszawskich S.A. kontakt: tel. 600 400 813, 664 307 193, e-mail milewska@ztw.pl; www.naftaigaz.ztw.pl

źródło: inf. prasowa
Tagi: nafta, chemia, gaz
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ