Partner serwisu
01 lipca 2014

Nowy skład rady Grupy LOTOS

Kategoria: Z życia branży

W skład Rady Nadzorczej Grupy LOTOS S.A., z ramienia Ministerstwa Skarbu Państwa, weszła Magdalena Bohusz-Boguszewska.

Nowy skład rady Grupy LOTOS

30 czerwca w Gdańsku odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Grupy LOTOS S.A. W związku z wygaśnięciem VIII kadencji Rady Nadzorczej spółki, w trakcie obrad, powołano radę na nową kadencję. W skład rady weszli jej dotychczasowi członkowie: Wiesław Skwarko, jako przewodniczący, Małgorzata Hirszel, Agnieszka Trzaskalska, Oskar Pawłowski i Michał Rumiński. Nową osobą, powołaną w skład rady z ramienia Ministerstwa Skarbu Państwa, została Magdalena Bohusz-Boguszewska.

Kim jest Magdalena Bohusz-Boguszewska?

Absolwentka Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. W latach 2004-2012 pracowała w Ministerstwie Gospodarki, gdzie zajmowała się m.in. nadzorem właścicielskim nad spółkami sektora górnictwa węgla kamiennego, a następnie prowadzeniem prac legislacyjnych obejmujących przygotowanie projektów zmian w obowiązującym prawie, wynikających ze strategii rządowych w odniesieniu do górnictwa węgla kamiennego. Od 2012 r. pracownik Ministerstwa Skarbu Państwa. Aktualnie Naczelnik Wydziału Nadzoru, Pomocy Publicznej i Wsparcia w Departamencie Restrukturyzacji i Pomocy Publicznej, gdzie nadzoruje i koordynuje prace związane z nadzorem właścicielskim, restrukturyzacją spółek, pomocą publiczną oraz wsparciem niebędącym pomocą publiczną udzielanym przedsiębiorcom przez Ministra Skarbu Państwa. Posiada doświadczenie w pełnieniu funkcji członka rad nadzorczych, w tym H. Cegielski – Poznań S.A. i Stomil – Poznań S.A.

A poza tym...

Zgodnie z decyzją Walnego Zgromadzenia akcjonariusze Grupy LOTOS S.A. wyrazili zgodę na nabycie przez spółkę nieruchomości sąsiadujących z rafinerią GL S.A. w Gdańsku, przeznaczonych pod realizację przyszłych projektów inwestycyjnych. Łączna powierzchnia działek, za które Grupa LOTOS S.A. zapłaci 17,5 mln zł netto, to ok. 13 ha.

Źrodło fot. Grupa LOTOS S.A.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ