Partner serwisu
26 maja 2022

XIX Międzynarodowa Konferencja Nafta i Gaz 2022

Kategoria: Aktualności

Warszawa, 7 czerwca, Hotel Novotel Warszawa Airport. To termin i miejsce Konferencji Nafta i Gaz, która odbędzie się w tym roku po raz dziewiętnasty. Hasło przewodnie wydarzenia: W poszukiwaniu bezpieczeństwa energetycznego i nowych technologii.

XIX Międzynarodowa Konferencja Nafta i Gaz 2022

Po raz pierwszy od rozpętania przez Rosję wojny z Ukrainą odbędzie się w Warszawie międzynarodowa konferencja poświęcona rynkom nafty i gazu, inwestycjom i strategiom w nowej sytuacji międzynarodowej.

 

5 sesji

W pięciu sesjach dyskusyjnych udział weźmie około czterdziestu przedstawicieli kierownictw polskich spółek, polityków, analityków z kraju i zagranicy, specjalistów od rozwiązań technicznych.

Tematyka kolejnych sesji obejmuje bezpieczeństwo energetyczne Polski, zmiany w polityce energetycznej Europy pod wpływem nowej sytuacji geopolitycznej, rynek gazu w Europie Środkowo - Wschodniej po upadku projektu Nord Stream 2, strategie Niemiec i pozostałych członków UE oraz USA.

Omówione zostaną zagadnienia dotyczące nowej strategii i inwestycji dla rynku gazu, perspektywy współpracy gazowej w ramach Unii, wąskiego gardła polskiej infrastruktury gazowej, taksonomii i finansowania projektów inwestycyjnych, poszukiwania złóż węglowodorów w Polsce.

 

Debata i...

W debacie na temat polskiego przemysłu rafineryjnego mowa będzie o nowym modelu polskiego rynku nafty, inwestycjach w polskim przemyśle paliwowym, nowych technologiach dla starych rafinerii, gospodarce wodorowej w Polsce i rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.

Eksperci Klubu Jagiellońskiego na podstawie swojego raportu Fit for 55 - Stan gry poprowadzą dyskusję o szansach i zagrożeniach na drodze do neutralności klimatycznej .

Oddzielna sesja będzie poświęcona nowym technologiom w dziedzinie infrastruktury nafty i gazu.

Pogląd tych menadżerów i polityków, którzy obecnie decydują o kształcie sektora nafty i gazu,  zostanie skonfrontowany z opinią publicystów, zajmujących się od lat obserwacją polskiej polityki energetycznej.

 

Patroni i partnerzy

Patronami konferencji Nafta i Gaz 2022 są Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Urząd Regulacji Energetyki, Państwowy Instytut Geologiczny- Państwowy Instytut Badawczy,  Izba Gospodarcza Gazownictwa i Pracodawcy RP.

Partner Strategiczny konferencji jest  PERN S.A.

Partnerzy Nafta i Gaz 20202: PGNiG S.A., Orlen S.A.  i Gaz System S.A.

Konferencja Nafta i Gaz 2022 organizowana jest jak zwykle przez Zarząd Targów Warszawskich S.A. /  tel. 600 400 813, 664 307 193; e-mail milewska@ztw.pl; www.naftaigaz.ztw.pl.

źródło: inf. prasowa
fot. 123rf.com/zdj. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ