Partner serwisu
19 maja 2022

IX Kongres Polska Chemia w Żninie

Kategoria: Aktualności

IX Kongres Polska Chemia powraca w formule stacjonarnej! Już 1-2 czerwca br. spotkamy się w wyjątkowym miejscu - Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym Cukrownia Żnin. Organizatorem wydarzenia jest Polska Izba Przemysłu Chemicznego.

Rok 2022 to - po dwóch latach - powrót do Kongresu Polska Chemia w formule spotkań „na żywo” i znakomita okazja do rozmów na temat perspektyw, wyzwań i przyszłości branży, która w zeszłym roku została uznana za strategiczną. Od ośmiu lat, rokrocznie Kongres Polska Chemia cieszył się ogromnym zainteresowaniem przedstawicieli świata biznesu, polityki, organizacji branżowych, nauki – i przede wszystkim – ważnych graczy polskiego sektora chemicznego.

Podczas tegorocznej edycji uczestnicy IX Kongresu Polska Chemia w trakcie trwającego 2 dni wydarzenia, zmierzą się z różnorodnymi zagadnieniami, wpływającymi na kształt i przyszłość całego polskiego sektora chemicznego.

Jednym z kluczowych punktów tegorocznego Kongresu będzie prezentacja unikalnego Raportu na temat Pakietu Fit for 55 i jego oceny skutków oraz kosztów dla polskiej branży chemicznej, przygotowanego przez Kancelarię Doradztwa Celnego i Podatkowego Rutkowski i Wspólnicy dla Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

Program tegorocznego Kongresu – podobnie jak jego poprzednich edycji – będzie bardzo zróżnicowany i obszerny. Uwzględni aktualne trendy oraz wyzwania, przed którymi stoi cały polski przemysł chemiczny. Polska Izba Przemysłu Chemicznego - jako organizator wydarzenia - nie po raz pierwszy udowodni, że chemia jest tematem, który powinien interesować nas wszystkich – to od jej produktów, wyrobów, procesów, rozwiązań zależeć będzie powodzenie transformacji ekologicznej, przed którą stoi Polska i cała Europa.

 

Obszary tematyczne IX Kongresu Polska Chemia

Polska Chemia centrum transformacji • Wpływ bieżącej sytuacji geopolitycznej na biznes • Jak zachować równowagę pomiędzy wymaganiami klimatycznymi a opłacalnością biznesu? • Zielone łańcuchy wartości • Zielone 4.0 - cyfryzacja a emisyjność • Niezależność energetyczna - w jakim kierunku zmierzamy? • 4.0 drogą do zwiększenia bezpieczeństwa w przemyśle chemicznym • ESG
i zrównoważony rozwój w praktyce • Inwestycje, innowacje, rozwój • Tworzywa przyszłości

 

Dotychczasowe edycje Kongresu Polska Chemia to:

• ponad 8000 uczestników Kongresu od 2014 r.;

• ponad 300 prelegentów w dotychczasowych edycjach;

• ponad 180 sesji tematycznych;

• 8 edycji Kongresu w ubiegłych latach.

Zeszłoroczny, ogromny sukces wydarzenia zorganizowanego przez PIPC w formule telewizyjnego programu publicystyczno-branżowego transmitowanego “na żywo”, którego treści dotarły łącznie do przeszło 1 300 000 użytkowników, pozwalają stwierdzić, że w tym roku będzie równie interesująco!

Rejestracja na IX Kongres Polska Chemia już trwa!

IX Kongres Polska Chemia to unikalna agenda, liczni eksperci, renomowani partnerzy, strefa expo i networking – wszystko to już w terminie 1-2 czerwca br., stacjonarnie, w wyjątkowej przestrzeni konferencyjno-wypoczynkowej Cukrowni Żnin.

Wszystkie szczegóły dostępne na: www.kongrespolskachemia.pl

źródło: PIPC
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ