Partner serwisu
25 kwietnia 2022

Tworzywa to nowoczesne materiały z ogromnym potencjałem...

Kategoria: Aktualności

Grupa Azoty wraz z Radą Osiedla Mościce włączyły się w obchody Światowego Dnia Ziemi, organizując akcję pod hasłem "Zbieram i Segreguję". W ramach wydarzenia tereny zielone na osiedlu Mościce sprzątali mieszkańcy, pracownicy Grupy Azoty, przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i średnich, łącznie kilkaset osób.

Tworzywa to nowoczesne materiały z ogromnym potencjałem...

Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi na kwestie właściwej segregacji odpadów, a w szczególności odpowiedzialnego postępowania z tworzywami, których producentem jest między innymi Grupa Azoty. Tegoroczna inicjatywa Grupy Azoty i Rady Osiedla Mościce jest początkiem szerszych działań o charakterze edukacyjnym.

Organizatorzy wydarzenia zwracali uwagę, że tworzywa to nowoczesne materiały z ogromnym potencjałem również w sferze ekologii i oszczędności zasobów. Właściwe traktowanie tworzyw na każdym etapie cyklu życia od produkcji, poprzez projektowanie i użytkowanie wyrobów, po recycling, pozwala na uwolnienie tego potencjału, a istotnym ogniwem łańcucha jest właśnie zbiórka, segregacja i ponowne wykorzystanie.

Jako spółka odpowiedzialna społecznie, chcemy mieć swój udział w budowaniu pozytywnych zachowań środowiskowych. Podejmujemy szereg działań, aby ograniczać wpływ na środowisko naturalne już na etapie produkcji. Dla przykładu, na naszych instalacjach produkujących tworzywa stale pracujemy nad udoskonalaniem procesów produkcji - obecnie zbieramy i ponownie wykorzystujemy już blisko 90% odpadów produkcyjnych, optymalizujemy procesy i ograniczamy zużycie energii i emisję CO2. Uzupełnieniem tych działań są inicjatywy taka jak akcja „Zbieram i Segreguję”, która wspiera racjonalne wykorzystanie tworzyw na wszystkich etapach ich cyklu życia – mówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Promując czystość naszej planety w dniu 22 kwietnia Rada Osiedle Mościce wraz z Grupą Azoty zachęciła mieszkańców Mościc i całego Tarnowa do wspólnego sprzątania w ramach Światowego Dnia Ziemi.  Czystość naszej planety ma  wpływ na nasze zdrowie i jakość naszego życia. Przyszłość należy do ludzi, którzy ją tworzą, dlatego musimy być odpowiedzialni i chronić to, co dla nas ważne.  Mościce - miasto ogród nierozerwalnie zawsze związane były z Zakładami Azotowymi obecnie Grupą Azoty. Cieszę się ze Grupa Azoty włączyła się w akcje promującą ekologie i dbanie o nasze środowisko – mówi Edyta Kowalska, Wiceprzewodnicząca Rady Osiedla Mościce.

W akcji, na zaproszenie Grupy Azoty wzięli także udział przetwórcy tworzyw: Cellfast i firma Dantar, przekazując dla uczestników sprzątania rękawice i worki foliowe. Podczas finału wydarzenia w budynku Grupy Azoty w Willi Kwiatkowskiego w Tarnowie, wręczone zostały okolicznościowe dyplomy dla dzieci i młodzieży biorącej udział w akcji. Przekazane zostały także drobne eko-upominki od Grupy Azoty.

źródło: inf. prasowa
fot. GA
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ