Partner serwisu
26 czerwca 2014

15 mln złotych na diamentowe projekty

Kategoria: Innowacje i nauka

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę laureatów trzeciej edycji programu Diamentowy Grant. W tym roku finansowanie otrzyma 86 projektów naukowych realizowanych przez wybitnych studentów w polskich uczelniach i instytutach.

15 mln złotych na diamentowe projekty

Studenci otrzymają na swe projekty ponad 15 mln zł. To środki na badania, ale też na minimalne wynagrodzenie na poziomie 2,5 tys. zł miesięcznie.

– Diamentowy Grant otwiera drogę do kariery naukowej. To wyjątkowy program, bo skierowany jest do młodych ludzi, którzy już na studiach gotowi są samodzielnie prowadzić badania i rozpocząć prace nad doktoratem – mówi prof. Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego. – Każdego roku nawet stu wybitnych studentów może otrzymać nawet do 200 tysięcy złotych na sfinansowanie własnych projektów naukowych, realizowanych w polskich uczelniach i instytutach. W ten sposób wspieramy prawdziwe diamenty polskiej nauki – dodaje minister.

50 mln na rozwój kariery
Od początku trwania programu państwo wsparło kwotą 50 mln złotych rozwój karier młodych naukowców, którzy reprezentowali trzy obszary nauk: humanistyczne i społeczne, przyrodnicze i medyczne oraz ścisłe i techniczne.

Kryteria
Tematy badań oceniane były przez ekspertów przede wszystkim pod kątem ich wartości naukowej. Komisja pod uwagę brała też osiągnięcia studenta. Wpływ na ocenę miała również zasadność planowanych kosztów oraz możliwość realizacji projektu.

 

Źródło: nauka.gov.pl

fot. freeimages

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ