Partner serwisu
23 lutego 2022

KGHM i South32 wspólnie poprowadzą kopalnię Sierra Gorda

Kategoria: Aktualności

Od 22 lutego 2022 roku pojawił się nowy partner w spółce Sierra Gorda SCM. Australijska grupa górnicza South32 przejęła akcje w chilijskiej kopalni.

KGHM i South32 wspólnie poprowadzą kopalnię Sierra Gorda

Sierra Gorda to wymagający i jedocześnie bardzo satysfakcjonujący projekt. Wkładamy wiele wysiłku i uwagi, żeby odwracać wieloletni trend i osiągnąć pożądany efekt.  Jednak wyniki kopalni po 3 latach naszej intensywnej pracy nad projektem są imponujące. Po raz pierwszy z zagranicy do Polski trafiły pozytywne przepływy pieniężne. Osiągnęliśmy to dzięki zmianie sposobu zarządzania i konsekwencji we wdrażaniu rozwiązań naprawczych. Z nowym partnerem będziemy kontynuować działania rozwojowe i w efekcie zwiększające wartość aktywa – powiedział Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź S.A.

 

Nowy partner KGHM

Za trzy kwartały ubiegłego roku GK KGHM zanotowała wzrost skorygowanej EBITDA w porównaniu do 9M 2020 r. o 3 312 mln zł. Dotyczy to przede wszystkim KGHM Polska Miedź S.A. (+1 220 mln zł) oraz Sierra Gorda (+1 458 mln zł dla 55% udziału KGHM, blisko trzykrotny wzrost) oraz KGHM International (+598 mln PLN). Wpływ na takie wyniki miało m.in. zwiększenie przychodów na skutek korzystniejszych cen metali oraz obniżenie kosztów podstawowej działalności operacyjnej.

Na pokładzie miedziowego giganta z Polski witamy nowego partnera z nadzieją na udaną współpracę biznesową w Sierra Gorda. Jednocześnie dziękujemy Sumitomo za zaufanie i wysiłki w uzyskaniu w tym projekcie jak najlepszych wyników – powiedział Paweł Gruza, wiceprezes KGHM ds. Aktywów Zagranicznych.

 

O South32

Nowy partner w Sierra Gorda to globalnie zdywersyfikowana firma wydobywcza i metalurgiczna z siedzibą w Perth w Australii. South32 dysponuje zróżnicowanym portfelem projektów górniczych, posiada zakłady produkcyjne w Australii, Afryce Południowej i Ameryce Południowej. Firma wytwarza m.in. aluminium, tlenek glinu, węgiel hutniczy, mangan, nikiel, srebro, ołów i cynk.

źródło: inf. prasowa
fot. KGH Miedź S.A.
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ