Partner serwisu
12 stycznia 2022

Grupa Azoty Puławy podsumowała jubileuszowy 2021 rok

Kategoria: Aktualności

W 2021 roku Grupa Azoty Puławy obchodziła 60-lecie. Był to także czas współpracy, rozwoju, inwestycji i wdrażania innowacji.

Grupa Azoty Puławy podsumowała jubileuszowy 2021 rok

Logistyka szczepionki

W 2021 roku Grupa Azoty Puławy podpisała umowę z Agencją Rezerw Materiałowych na wykorzystanie produkowanego w Puławach COOLANTU® do potrzeb związanych z logistyką szczepionki.

Konsekwentnie, jako Grupa Azoty Puławy, odpowiadamy na potrzeby społeczeństwa w walce z pandemią Covid-19. Coolant pozwala w temperaturze do -79 stopni transportować bezpiecznie szczepionki – mówił 5 stycznia na spotkaniu z dziennikarzami prezes Tomasz Hryniewicz.

 

Fosfarm

W tym roku na rynek została wprowadzona linia produktów Fosfarm, czyli nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska nawozów NPK. Nowa linia została opracowana przez Grupa Azoty Fosfory sp. z o.o. wchodzącą w skład Grupy Kapitałowej PUŁAWY. Fosfarm to linia nawozów wieloskładnikowych produkowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, w tym gospodarki o obiegu zamkniętym.

 

Dla rowerzystów

2021 to rok, w którym pierwsi rowerzyści pojechali nowym odcinkiem ścieżki rowerowej wybudowanej na terenie Grupy Azoty Puławy. Około 300-metrowy odcinek połączył istniejącą ścieżkę rowerową, przebiegającą wzdłuż al. Tysiąclecia Państwa Polskiego i kończącą się na wysokości pomnika Bohaterów Września, z bramką rowerową usytuowaną przy bramie nr 2.

 

Mniej CO2

Dzięki wprowadzonej w 2021 roku innowacji nasza spółka obniży emisję dwutlenku węgla o ponad 20 tysięcy ton rocznie! Zaawansowany system sterowania, którego wdrożenie zmniejszyło ślad węglowy na jednej z ośmiu linii produkcji amoniaku o ponad 20 kg CO2/tonę amoniaku, to jeden z projektów badawczo-rozwojowych realizowanych w Puławach w ramach programu sektorowego INNOCHEM.

 

Gala Jubileuszowa

10 czerwca odbyła się Gala Jubileuszowa połączona z wręczeniem odznaczeń zakładowych z okazji obchodów Dnia Chemika

Jubileusz 60-lecia puławskich zakładów to powód do wielkiej dumy dla całej grupy kapitałowej – mówił w trakcie gali prezes Grupy Azoty Tomasz Hinc. – Nie mówilibyśmy o Grupie Kapitałowej Grupa Azoty, gdyby nie największy zakład produkcyjny: Grupa Azoty Puławy. Wkład całej firmy, ale przede wszystkim codzienny wkład państwa jako pracowników, którzy codziennie ciężko pracują, buduje wartość całej Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy”, ale również GK Grupa Azoty, to przyszłość polskiego przemysłu, również europejskiego.

Tego dnia uroczyście odsłonięto w Domu Chemika tablicę pamiątkową poświęconą pierwszemu dyrektorowi puławskich zakładów. W wydarzeniu oprócz władz spółki, Grupy Azoty udział wzięli wnukowie Mieczysława Kołodzieja.

 

Jedna z największych inwestycji nawozowych

Również w czerwcu w obecności m.in. wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina miało miejsce w naszej spółce uroczyste uruchomienie pierwszej linii wytwórni nawozów granulowanych oraz najnowocześniejszej w Polsce pakowni oraz hali sezonowania. To jedna z największych inwestycji nawozowych ostatnich lat w naszym kraju, generująca też nowe miejsca pracy. Wszystkie produkty pochodzące z nowej wytwórni, tj. Pulan Macro, Pulmix i Saletrzak27N uzyskały niezbędne certyfikaty. Zdolności produkcyjne dwóch linii wynoszą do 820 tys. ton rocznie. Całkowity budżet inwestycji to 430 mln zł

 

Pomoc dla miasta

Dofinansowaliśmy miasto Puławy przy projekcie budowy oświetlenia alei Tysiąclecia Państwa Polskiego. Inwestycja ta była zadaniem realizowanym w ramach budżetu obywatelskiego 202 0 r. Pomogliśmy wierząc, że zwiększy to bezpieczeństwo naszych pracowników – mówił o inicjatywie zrealizowanej w ramach programu GRAMY CZYSTO prezes zarządu Tomasz Hryniewicz

 

Ratownik 2021

15 września na terenie naszych zakładów odbyły się ćwiczenia „Ratownik 2021”. Wzięły w nich udział jednostki Państwowej Straży Pożarna oraz Zakładowa Straż Pożarna Grupy Azoty PUŁAWY i jednostka pożarnicza Grupy Azoty z Tarnowa.

 

Wolontariat Pracowniczy

Na przełomie września i października odbyła się ekologiczna edycja Wolontariatu Pracowniczego poświęcona trosce o czyste środowisko. Pracownicy naszej spółki posprzątali wybrane przez siebie tereny zielone.

 

Wsparcie dla szkoły

1 października Grupa Azoty Puławy oraz Zespół Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Puławach podpisały kolejną trzyletnią umowę patronacką oraz umowę o współpracy, w ramach której nasza spółka będzie wspierać szkołę, doposażając ją m.in. w specjalistyczny sprzęt oraz fundując stypendia i nagrody dla uczniów. Umowa patronacka przewiduje możliwość corocznego zatrudniania najlepszych absolwentów Zespołu Szkół Technicznych zgodnie z potrzebami oraz zasadami przyjęć określonymi przez zakłady.

 

Ramowy System Zarządzania Responsible Care

11 października nasza spółka otrzymała Certyfikat Ramowego Systemu Zarządzania Responsible Care na kolejne cztery lata. Podjęta przez kapitułę jednomyślnie uchwała potwierdza, że wdrożony w naszej spółce Ramowy System Zarządzania Responsible Care jest zgodny z wytycznymi Europejskiej Rady Przemysłu Chemicznego oraz zasadami i kryteriami zatwierdzonymi przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego.

 

Zielone Azoty

28 października Grupa Azoty ogłosiła strategię na lata 2021-2030 i kluczowy projekt „Zielone Azoty”. Strategia Grupy Azoty 2021-2030 to odpowiedź na wyzwania współczesnego świata, obejmujące obszary środowiska, społeczeństwa i jego bezpieczeństwa. Dokument jest planem konkretnych działań, napędzanych przez transformację klimatyczno-energetyczną Grupy Kapitałowej. W ramach nowej strategii uruchomiony zostanie projekt „Zielone Azoty”, którego głównym celem będzie m.in. dekarbonizacja i zmniejszenie emisyjności instalacji Grupy, realizacja projektów badawczo-rozwojowych, zgodnych z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu oraz wdrożenie nowych rozwiązań w obszarze ekologicznych i zeroemisyjnych źródeł energii OZE, m.in. fotowoltaiki i energii wiatrowej.

 

Złota Karta Lidera Bezpiecznej Pracy

Grupa Azoty Puławy otrzymała najwyższe wyróżnienie - Złotą Kartę Lidera Bezpiecznej Pracy na lata 2022-2023, przyznawaną przez Centralny Instytut Ochrony Pracy Państwowy Instytut Badawczy. Nasza spółka otrzymała wyróżnienie w uznaniu za wykorzystanie osiągnięć nauki i techniki dla poprawy warunków pracy, bezpieczeństwa i ochrony człowieka w środowisku pracy. Kartę wręczono 30 listopada br. na uroczystości odbywającej się w Pałacu Prymasowskim w Warszawie.

 

Azotowy Dar Mikołajkowej Radości

22 grudnia miał miejsce finał drugiej akcji Azotowego Daru Mikołajkowej Radości, realizowanej we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Zarząd spółki podziękował tegorocznym liderom, którzy zadbali o przygotowanie paczek marzeń dla 12 wielodzietnych rodzin z Puław. Upominki dla rodzin przygotowali też wszyscy członkowie Zarządu, a prezenty przygotowane w naszej spółce trafiły przed świętami do adresatów.

źródło: Grupa Azoty Puławy
fot. 123rf.com/zdj. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ