Partner serwisu
22 grudnia 2021

180 mln euro na projekty wspierające zrównoważony rozwój

Kategoria: Aktualności

PKN ORLEN konsekwentnie wdraża założenia strategii ORLEN2030 oraz strategii zrównoważonego rozwoju, tak aby osiągnąć neutralność emisyjną do 2050 roku. Ważnym elementem tych działań są inwestycje, m.in. w nowoczesne technologie, wspierające wszystkie obszary biznesowe koncernu. Na ich realizację pozyskano 180 mln euro z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ramach długoterminowego kredytu inwestycyjnego.

180 mln euro na projekty wspierające zrównoważony rozwój

Umowa kredytowa, którą PKN ORLEN podpisał z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, zakłada wsparcie w wysokości 180 mln euro na realizację kolejnych projektów koncernu związanych ze zrównoważonym rozwojem. Transze wypłacane w ramach tej umowy będą mogły być spłacane w okresie do 11 lat od daty wypłaty. 

Realizujemy działania biznesowe tak, aby były jak najbardziej przyjazne środowisku, a jednocześnie zgodne z oczekiwaniami klientów. Mamy świadomość, że transformacja koncernu jest koniecznością i ma kluczowe znaczenie dla realizacji naszych celów związanych z zeroemisyjnością. Dlatego z determinacją realizujemy projekty inwestycyjne, które nas do niej przybliżają. Przedsięwzięcia te wymagają jednak nakładów, dlatego skutecznie dywersyfikujemy źródła ich finansowania. To klucz do sukcesu i budowania długoterminowej wartości dla wszystkich interesariuszy – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.


Zrównoważony rozwój to jeden z kluczowych elementów strategii neutralności emisyjnej koncernu do 2050 roku. W ramach jej realizacji PKN ORLEN zadeklarował do 2030 roku redukcję emisji CO2 o 20% z obecnych aktywów rafineryjnych i petrochemicznych oraz o 33% CO2/MWh z produkcji energii elektrycznej. Do końca tej dekady koncern zamierza zainwestować 25 mld zł w zmniejszenie oddziaływania na środowisko i nowe linie biznesowe. Efektem finansowym strategii będzie 2,5-krotny wzrost wyniku EBITDA, do poziomu ok. 26 mld zł w 2030 roku.

źródło: inf. prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ