Partner serwisu
15 grudnia 2021

PKN ORLEN, LOTOS i PGNiG rozmawiają ze stroną społeczną

Kategoria: Aktualności

PKN ORLEN, Grupa LOTOS i PGNiG przy udziale Ministra Aktywów Państwowych i Komisji Krajowej NZSS „Solidarność” zawarły porozumienie dotyczące gwarancji dla pracowników tych spółek w związku z prowadzonym procesem konsolidacji. To kolejny etap dialogu ze Związkami Zawodowymi, w który włączone są wszystkie organizacje związkowe funkcjonujące w ramach zaangażowanych podmiotów. 

PKN ORLEN, LOTOS i PGNiG rozmawiają ze stroną społeczną

Od początku podkreślaliśmy istotną rolę strony społecznej w procesie budowy silnego koncernu multienergetycznego. Dlatego jesteśmy otwarci na dialog z przedstawicielami wszystkich związków zawodowych funkcjonujących w grupach kapitałowych PKN ORLEN, LOTOS i PGNiG. Wszystkie rozmowy są zaawansowane i równie ważne dla powodzenia konsolidacji. Otwieramy kolejny etap, który umożliwi wypracowanie szczegółowych rozwiązań dla pracowników firm zaangażowanych w konsolidację – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.
 

Zgodnie z ustaleniami, szczegóły zostaną wypracowane na etapie procesu konsolidacji z Grupą LOTOS i PGNiG na poziomie zakładowym zgodnie z obowiązującymi regulacjami. Cały proces obywać się będzie w duchu wzajemnej współpracy w dialogu społecznym, z poszanowaniem pracowniczych i związkowych praw nabytych. Poprzedzony będzie zawieraniem porozumień zbiorowych przez pracodawców oraz stronę związkową.

źródło: inf. prasowa
fot. PKN ORLEN
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ