Partner serwisu
14 grudnia 2021

PGNiG strategicznym dostawcą gazu ziemnego dla Commercial Metals Company Poland

Kategoria: Aktualności

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Commercial Metals Company Poland (CMC Poland) zawarły długoterminową umowę sprzedaży gazu ziemnego. Szacowany maksymalny wolumen dostaw w okresie od 1 października 2022 roku do 30 września 2027 roku może wynieść 400 mln m sześciennych paliwa. 

PGNiG strategicznym dostawcą gazu ziemnego dla Commercial Metals Company Poland

– CMC Poland jest naszym kluczowym Klientem od wielu lat. Zbudowaliśmy silną relację biznesową opartą na wzajemnym zaufaniu i partnerstwie. Dzięki temu doskonale rozumiemy potrzeby naszego Klienta i wyzwania, z jakimi mierzy się branża hutnicza w okresie wysokiej zmienności cen surowców na rynkach. Zawarte w umowie indywidualne i elastyczne rozwiązania zapewniają CMC Poland m.in. możliwość zabezpieczenia ceny zakupu gazu ziemnego w oparciu o instrumenty giełdowe, co pozwala minimalizować efekt wahań rynkowych – powiedział Paweł Majewski, Prezes Zarządu PGNiG SA. – Podpisanie nowego kontraktu potwierdza atrakcyjność oferty handlowej PGNiG – zaznaczył Paweł Majewski.

– W trakcie wspólnych dyskusji i negocjacji udało się obu Stronom stworzyć unikalny produkt dostosowany do potrzeb tak dużego odbiorcy przemysłowego, jakim jest CMC Poland Sp. z o.o. Wysoka jakość obsługi oraz elastyczne podejście PGNiG SA do naszych indywidualnych wymagań są podstawą długotrwałej i stabilnej współpracy obu firm – podkreślił Jerzy Kozicz, Prezes Zarządu CMC Poland Sp. z o.o.

Commercial Metals Company to dynamicznie rozwijająca się międzynarodowa firma z branży hutniczej notowana na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych NYSE. Spółka zatrudnia ponad 11 tys. pracowników na całym świecie, w tym ponad 2 tys. w Polsce. Główna siedziba firmy w Polsce zlokalizowana jest w Zawierciu, gdzie znajduje się huta stali.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA jest liderem rynku gazu ziemnego w Polsce. Spółka zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu a także dostawami błękitnego paliwa dla klientów strategicznych. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie tworzy indeks największych spółek – WIG20. PGNiG SA jest spółką-matką w Grupie Kapitałowej PGNiG, która obejmuje ponad 30 spółek działających m.in. w obszarze magazynowania, sprzedaży i dystrybucji paliw gazowych oraz płynnych, a także produkcji ciepła i energii elektrycznej.

źródło: informacja prasowa
fot. PGNiG SA
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ