Partner serwisu
01 grudnia 2021

E-bilety autostradowe dostępne w aplikacjach i na wybranych stacjach ORLEN

Kategoria: Aktualności

W związku ze zmianą systemu poboru opłat na autostradach, kierowcy samochodów osobowych i motocykli będą mogli zapłacić za przejazd również w aplikacjach ORLEN PAY i mFLOTA, a wkrótce także w aplikacji ORLEN VITAY. Uzupełnieniem będzie stacjonarna sprzedaż e-biletu na wybranych stacjach ORLEN.

E-bilety autostradowe dostępne w aplikacjach i na wybranych stacjach ORLEN

e-TOLL, czyli nowy system poboru opłat na autostradach został wprowadzony na początku października. Do tej pory obejmował jedynie pojazdy ciężarowe. Od 1 grudnia br. będzie dostępny również dla kierowców samochodów osobowych i motocykli.  Za przejazd przez płatne odcinki autostrady A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica będzie można zapłacić za pomocą oficjalnej aplikacji mobilnej e-TOLL, która jest podstawowym kanałem pobierania opłat lub kupując e-bilet.
 

W ponad 230 punktach

PKN ORLEN jest parterem systemu e-TOLL. Sprzedaż biletów autostradowych na stacjach Koncernu została przygotowana przez Ministerstwo Finansów z myślą o klientach, którzy nie posiadają aplikacji lub nie mogą z niej skorzystać albo sporadycznie korzystają z płatnych odcinków autostrad.

PKN ORLEN podjął wszelkie działania, aby zapewnić płynność obsługi na stacjach w związku z nowymi wymaganiami Ministerstwa Finansów. Na najbardziej popularnych stacjach ORLEN, na których będą dostępne e-bilety, uruchomiliśmy dodatkowe kasy i ponad 70 Mobilnych Kasjerów. Przygotowane zostały też materiały z informacjami na temat płatnych odcinków autostrad objętych systemem e-TOLL.

Od 1 grudnia br. e-bilety będą dostępne w ponad 230 placówkach, znajdujących się w pobliżu płatnych odcinków autostrady. Lista stacji paliw, na których kierowcy mogą kupić bilet autostradowy znajduje się na stronie: www.orlen.pl/pl/dla-ciebie/stacje

Sieć punktów sprzedaży e-biletu autostradowego będzie sukcesywnie rozwijana.
Klienci programów FLOTA/OPEN DRIVE mogą opłacać swoje przejazdy przy pomocy karty paliwowej. Karta FLOTA umożliwia rozliczenie zrealizowanych transakcji w systemie e-TOLL i uwzględnienie ich na zbiorczej fakturze flotowej.
 

W związku z uruchomieniem nowego systemu z płatnych odcinków autostrad znikną bramki i szlabany.

System e-TOLL działa pod bezpośrednim nadzorem Krajowej Administracji Skarbowej.

Więcej informacji na temat systemu można znaleźć na stronie: etoll.gov.pl

źródło: inf. prasowa
fot. 123rf.com/zdj. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ