Partner serwisu
14 października 2021

Ekologiczny pomysł Wodociągów Płockich i PKN ORLEN

Kategoria: Aktualności

1. Wykorzystanie wody szarej (oczyszczonych ścieków), 2. wprowadzenie mniejszej ilości ścieków do Wisły, 3. zmniejszenie ilości pobieranej wody przez PKN ORLEN to cele projektu, w którym udział biorą Wodociągi Płockie i PKN ORLEN.

Ekologiczny pomysł Wodociągów Płockich i PKN ORLEN

Dwa lata temu (w 2019 r.) prezes zarządu Wodociągów Płockich Andrzej Wiśniewski zainicjował pomysł wykorzystania do celów przemysłowych oczyszczonych ścieków z miejskiej oczyszczalni w Maszewie i zainteresował tym tematem Koncern Naftowy w Płocku.

W wyniku przeprowadzonych wielu badań, analiz, wizji terenowych i spotkań roboczych powstała precyzyjna wizja projektu, który nazwano „Blue Bridge”.  W Wodociągach Płockich powołano zespół pracowników, który zajmuje się nadaniem koncepcji realnych kształtów.

W październiku tego roku Zarząd Spółki podpisał porozumienie z przedstawicielami Zarządu PKN Orlen o przygotowaniu do realizacji projektu w ramach gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ).

Cieszymy się, że wspólnie z naszym parterem możemy eliminować negatywne skutki oddziaływania na środowisko poprzez ochronę wód i zasobów wodnych - informują przedstawiciele Wodociągów Płockich.

źródło: Wodociągi Płockie
fot. Wodociągi Płockie
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ