Partner serwisu
12 października 2021

III Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne za nami

Kategoria: Aktualności

III Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne (PSSCh) odbyło się 18-19.09.2021 r. Wzięło w nim udział 86 prelegentów. Przedstawili komunikaty ustne oraz posterowe z 19 ośrodków naukowych z całej Polski.

III Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne za nami

W czasie rzeczywistym

Pomorskie Studenckie Sympozjum Chemiczne (PSSCh) to cykliczna ogólnopolska konferencja naukowa przeznaczona dla studentów, doktorantów i młodych naukowców, którzy chcą przedstawić swoje badania naukowe, bądź badania przeglądowe o charakterze popularnonaukowym z zakresu chemii, ochrony środowiska oraz ekologii. Jednym z wielu atutów PSSCh jest fakt, że sesje prezentacji
i posterowe odbywają się w czasie rzeczywistym – prelegenci przedstawiają na żywo swoje wyniki badań, po czym dyskutują z pozostałymi uczestnikami.

 

86 prelegentów

III edycja Sympozjum odbyła się w dniach 18-19.09.2021 r. w której wzięło udział 86 prelegentów, przedstawiając komunikaty ustne oraz posterowe z 19 ośrodków naukowych z całej Polski. Organizatorami aktualnej edycji byli: Bałtyckie Stowarzyszenie Chemików we współpracy z Naukowym Kołem Chemików Uniwersytetu Gdańskiego oraz Radą Samorządu Studentów Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Opiekę merytoryczną nad Sympozjum sprawowali Członkowie Komitetu Naukowego, w skład którego wchodzili naukowcy z trzech Pomorskich Uczelni: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Sympozjum wsparły poprzez udzielone Patronaty: pomorskie ośrodki naukowe i samorząd terytorialny, organizacje
i instytucje krajowe oraz platformy medialne.

 

Wystąpienia specjalne

Podczas Sympozjum zostały wygłoszone dwa wykłady inauguracyjne oraz jedno wystąpienie gościnne: pierwszego dnia (18.09) wykład inauguracyjny pt. „Od liniowych do bicyklicznych ligandów peptydowych” wygłosiła prof. dr hab. Justyna Brasuń z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu; drugiego dnia (19.09) wykład inauguracyjny pt. „Wpływ branży chłodniczej na środowisko - 25 lat sieci 3R w Polsce” wygłosił prezes Krzysztof Grzegorczyk z PROZON Fundacji Ochrony Klimatu; drugiego dnia (19.09) wystąpienie gościnne pt. „KRD - prezentacja profilu organizacji” wygłosiła mgr Patrycja Uram z Krajowej Reprezentacji Doktorantów.

 

Nagrodzeni

Organizatorzy nagrodzili łącznie cztery najlepsze wystąpienia w kategoriach: komunikaty ustne i posterowe z badań własnych oraz badań przeglądowych o charakterze popularnonaukowym. Nagrodę główną zdobyli:

Nina Tarnowicz-Staniak z Politechniki Wrocławskiej, za najlepszy komunikat ustny z badań własnych pt. „Catalysis of the Z-E isomerization of azobenzene by gold nanorods”

Aleksandra Myślak z Politechniki Gdańskiej, za najlepszy komunikat posterowy z badań własnych pt. „Hybrydowe opatrunki na trudno gojące się rany”.

Przemysław Jarosiński z Politechniki Warszawskiej za najlepszy komunikat ustny z badań przeglądowych  pt. „Kompatybilność rop naftowych – a komu to potrzebne?”

Weronika Łukaszczyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego za najlepszy komunikat posterowy z badań przeglądowych pt. „”Inteligentne” hydrożele w terapii szytej na miarę”.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło czasopismo "Chemia Przemysłowa" i portal kierunekCHEMIA.pl.

źródło: PSSCh
fot. 123rf.com/zdj. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ