Partner serwisu
04 października 2021

Grupa LOTOS Partnerem Branżowym

Kategoria: XV Kongres Gospodarki Wodno-Ściekowej

LOTOS, polska grupa kapitałowa i jeden z najnowocześniejszych koncernów naftowych w Europie, został Partnerem Branżowym XV Kongresu Gospodarki Wodno-Ściekowej, który odbędzie się 12-13 październiak w Krakowie.

Grupa LOTOS Partnerem Branżowym

Działalność firmy ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki.

 

Wydobycie w Polsce, Norwegii i na Litwie

Koncern wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, jedna z najnowocześniejszych światowych rafinerii, zlokalizowana w Gdańsku, która przerabia surowiec przede wszystkim na wysokiej jakości paliwa.

 

515 stacji paliw

LOTOS to także sieć 515 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju.

 

 

Wodór - paliwo przyszłości

W ramach realizowanej do 2022 r. strategii koncern dąży do uzyskania pozycji lidera w obszarze paliw nowej generacji. LOTOS inwestuje m.in. w wodór, określany mianem paliwa przyszłości. Spółka podpisała listy intencyjne z lokalnymi samorządami: Gdynią, Tczewem i Wejherowem na dostawy wodoru dla miejskich autobusów. Ponadto, w ramach projektu Green H2 koncern zbuduje wielkoskalową instalację do produkcji zielonego wodoru. Spółka realizuje także projekt Pure H2, w ramach którego powstaną instalacja do oczyszczania i dystrybucji wodoru oraz dwie stacje tankowania tego paliwa. Z kolei dzięki projektowi VETNI, LOTOS będzie produkować ok. 16 kg wodoru o czystości 99,999% na dobę.

 

Modernizacja gdańskiej rafinerii

W planach są kolejne modernizacje gdańskiej rafinerii. Wiosną 2022 r. rozpocznie się druga część postoju remontowego. Ponadto, LOTOS zawarł umowę na budowę Hydrokrakingowego Bloku Olejowego, dzięki któremu rafineria będzie produkować wysokiej jakości bazowe oleje smarowe.

 

Więcej informacji o XV Kongresie Gospodarki Wodno-Ściekowej.

źródło: Grupa LOTOS
fot. Grupa LOTOS
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ