Partner serwisu
23 maja 2014

Donald Tusk: Police są znakiem nadziei

Kategoria: Z życia branży

- To wymagało i potu i cierpienia. Ale przyszłość rysuje się nieźle, szczególnie, jak weźmiemy pod uwagę takie okoliczności, jak zakup własnych źródeł surowca. Egzotycznie - w Senegalu, ale właśnie w takich miejscach jak Afryka można kupować wyraźnie taniej, niż gdzie indziej – powiedział premier Donald Tusk.

Donald Tusk: Police są znakiem nadziei

Według Donalda Tuska, polska chemia może stać się jednym z takich pozytywnych znaków rozpoznawczych. – Tutaj, na zachodnim Pomorzu, gdzie przemysł miał bardzo poważne kłopoty, fakt, że Police zostały uratowane, i że konsolidacja chemii postępuje, jest dobrym znakiem dla tego regionu – powiedział premier, podczas spotkania z pracownikami oraz władzami Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police.

Atrakcyjność inwestycyjna Pomorza
Szef rządu podkreślił, że z miesiąca na miesiąc, z roku na rok atrakcyjność inwestycyjna, jeśli chodzi o całe zachodnie Pomorze, będzie lepsza. – Police są na pewno takim znakiem nadziei, nie tylko dla samego zakładu i dla miasta Police, ale dla całego regionu – powiedział.

– Liczę na to, iż nasze starania o Unię Energetyczną i budowa gazoportu mogą doprowadzić do tego, że gaz w konsekwencji będzie surowcem po pierwsze: stabilnie dostarczanym, ale też pojawi się szansa na gaz tańszy – dodał premier.

 

Źródło: premier.gov

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ