Partner serwisu
27 sierpnia 2021

Medalista olimpijski Tadeusz Michalik i mistrz Polski Łukasz Różański ze wsparciem PGNiG

Kategoria: Aktualności

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało umowę sponsorską z Tadeuszem Michalikiem, brązowym medalistą z Igrzysk Olimpijskich w Tokio w zapasach. PGNiG będzie partnerem Michalika do kolejnych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Spółka obejmie sponsoringiem również niepokonanego w zawodowym ringu boksera Łukasza Różańskiego.

Medalista olimpijski Tadeusz Michalik i mistrz Polski Łukasz Różański ze wsparciem PGNiG

Tadeusz Michalik, podczas zakończonych kilka tygodni temu Igrzysk w Tokio, rywalizował w zapasach w stylu klasycznym. Na macie japońskiego turnieju olimpijskiego wywalczył brązowy medal, brawurowo pokonując w decydującym starciu, bez straty punktu, Węgra Alexa Gergo Szoke w kategorii 97 kg. Wśród największych osiągnięć sportowych Tadeusza Michalika warto wymienić mistrzostwa Polski, medale mistrzostw Europy oraz piąte miejsce w mistrzostwach świata rozgrywanych w Kazachstanie (2019 r.).

Wsparcie dla sportu jest jednym z czterech filarów działalności sponsoringowej PGNiG, obok kultury, historii i edukacji – podkreśla Paweł Majewski, Prezes Zarządu PGNiG SA. – Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z naszym brązowym medalistą z Tokio, Tadeuszem Michalikiem. Mamy nadzieję, że jego sportowa kariera będzie nadal się rozwijać i na kolejnych igrzyskach, które już za 3 lata odbędą się w Paryżu, dostarczy nam równie pozytywnych emocji jak to miało miejsce podczas rywalizacji w Japonii – dodaje Prezes Majewski.

Podpisanie umowy z Tadeuszem Michalikiem ma ułatwić realizację kolejnych celów sportowych i wspierać dalszy rozwój polskich zapasów. Mamy nadzieję, że ta dyscyplina sportu będzie w najbliższych latach przynosić kolejne zdobycze medalowe, nie tylko podczas igrzysk, ale również w rywalizacji w mistrzostwach świata i Europy.

PGNiG rozpoczęło również współpracę z bokserem Łukaszem Różańskim, który na zawodowym ringu zadebiutował w 2015 r. Dotychczas stoczył 14 zawodowych walk, wygrał wszystkie, w tym 13 przed czasem. Obecnie rywalizuje w kategorii bridgerweight (do 101,6 kg). Warto podkreślić, że zawodnik posiada w niej pas WBC International i jest obecnie klasyfikowany na 4 miejscu na świecie. Współpraca z PGNiG ma ogromne znaczenie w kontekście możliwości organizacji walki o Mistrzostwo Świata, na którą bokser ma szansę w przyszłym roku.

Przemyślane działania sponsoringowe na rzecz sportowców prowadzone przez spółki z polskim kapitałem są elementem pozwalającym budować nie tylko pozycję marki, ale także tożsamość narodową i są okazją do wspólnego kibicowania naszym sportowcom na arenach całego świata –  zaznacza Prezes Paweł Majewski. – Dlatego cieszy nas, że jako spółka możemy mieć swój udział w tworzeniu dogodnych warunków do rozwoju sportowych talentów w naszym kraju – dodał Prezes Majewski.

PGNiG od blisko dekady kompleksowo wspiera jedną z wiodących dyscyplin w sporcie profesjonalnym – piłkę ręczną. Współpraca ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce obejmuje sponsoring kobiecych i męskich reprezentacji zarówno na poziomie seniorskim, jak i młodzieżowym. Dodatkowo od 2016 roku PGNiG jest sponsorem tytularnym rozgrywek ligowych kobiet i mężczyzn (PGNiG Superliga) oraz Pucharu Polski (PGNiG Puchar Polski). Spółka zaangażowała się również w sponsoring letniej odmiany tej dyscypliny, m.in. poprzez wsparcie PGNiG Summer Superligi w piłce ręcznej plażowej. Wspieramy także Ośrodki Szkolenia Piłki Ręcznej i dofinansowujemy Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP.

PGNiG jest spółką odpowiedzialną społecznie, dlatego realizując swoją misję w tym zakresie często wspiera różne inne wydarzenia sportowe, m.in.: Bieg Tropem Wilczym, Grand Prix indywidualne Mistrzostwa Świata na żużlu i Turniej Tenisa o Puchar Prezesa PGNiG. W tym roku współpracowaliśmy także przy organizacji 78. edycji kolarskiego wyścigu dookoła Polski, czyli słynnego Tour de Pologne. PGNiG otrzymało tytuł „Oficjalnego Partnera Pomiaru Czasu Tour de Pologne UCI World Tour”. Jako Grupa Kapitałowa angażujemy się w sport także poprzez nasze spółki, np. PGNiG TERMIKA została niedawno partnerem generalnym Polskiego Związku Szachowego.

źródło: PGNiG
fot. 123rf.com/zdj. ilustracyjne
Tagi: PGNiG
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ