Partner serwisu
16 lipca 2021

2021 rok to jubileuszowy rok ANWILU

Kategoria: Aktualności

Niedawno włocławski ANWIL świętował półwiecze, tymczasem przybyło mu już kolejnych pięć lat. Dokładnie 17 lipca spółka obchodzi swoje 55. urodziny.

2021 rok to jubileuszowy rok ANWILU

ANWIL powstał w 1966 roku, gdy zapadła decyzja o budowie zakładu wytwarzającego nawozy azotowe. Kolejno w latach 1971 - 1972 uruchomiono wytwórnię saletry amonowej, kwasu azotowego i amoniaku. Następnie w roku 1976 rozpoczęła się budowa instalacji polichlorku winylu. Od 2012 roku jedynym właścicielem chemicznej spółki jest PKN ORLEN.


Jeden z największych podmiotów w Grupie ORLEN ma znaczący wpływ na budowę wartości jej segmentu petrochemicznego. Firma jest drugim co do wielkości producentem nawozów azotowych w naszym kraju. Obecnie ich roczna produkcja wynosi około 966 tysięcy ton (wkrótce wzrośnie o około połowę dzięki rozbudowie mocy produkcyjnych). ANWIL jest także jedynym w Polsce producentem suspensyjnego polichlorku winylu. Jego dobowa produkcja to około 1000 ton. We Włocławku powstają także granulaty oraz płyty z PCW. W sumie produkty spółki, włączając rynek polski, trafiają do 30 krajów świata.


ANWIL jest dziś także największym pracodawcą w regionie kujawsko-pomorskim – obecnie zatrudnia ponad 1600 osób. To jedyna – obok PKN ORLEN – spółka w Grupie, która otrzymała tytuł Top Employer i od dwóch lat jest wymieniana w gronie najlepszych pracodawców w Polsce. Została także wybrana do grona trzech najbezpieczniejszych pracodawców w kraju.


Dla ANWILU ważny jest rozwój i konsekwentne myślenie o przyszłości. Obecnie realizowana jest tu niezwykle istotna nie tylko dla spółki, ale również dla Grupy ORLEN inwestycja - rozbudowa nawozowych mocy produkcyjnych.


Z okazji jubileuszu ANWIL przygotował dla swoich pracowników szereg atrakcji. Najbardziej angażującym wydarzeniem był konkurs wiedzy na temat spółki, w którym wzięło udział blisko 100 osób. Obchody firmowego święta pozostawiły także swój ślad poza siedzibą ANWILU. Pracownicy w akcji wolontariackiej posadzili 55 dębów wzdłuż drogi krajowej nr 91, nieopodal siedziby spółki, a dzięki charytatywnej inicjatywie „Chemicy Dzieciom” 55 tys. zł trafiło do lokalnych domów dziecka z przeznaczeniem na wakacyjny wypoczynek.


Również z tej okazji, dokładnie dzisiaj, ANWIL premierowo przedstawił film opowiadający o historii firmy oczami jej byłych pracowników. Zachęcamy do obejrzenia tej wyjątkowej produkcji.

źródło: inf. prasowa
fot. ANWIL
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ