Partner serwisu
15 lipca 2021

O czym debatowano w Grupie LOTOS?

Kategoria: Aktualności

Centra kompetencyjne LOTOSU w ramach tworzonego koncernu multienergetycznego, podsumowanie statusu kluczowych inwestycji oraz agenda badawcza do 2030 r. – to tematy wydarzenia, które 15 lipca odbyło się w siedzibie gdańskiej spółki. Udział wzięli w nim zarówno przedstawiciele Grupy Kapitałowej LOTOS, jak i świata akademickiego.

O czym debatowano w Grupie LOTOS?

Debata inwestycyjna podzielona została na 3 obszary. Pierwszy dotyczył centrów kompetencji LOTOS w tworzonym przez PKN Orlen koncernie multienergetycznym, drugi – statusu kluczowych projektów inwestycyjnych LOTOSU, natomiast trzeci – strategicznej agendy badawczej gdańskiej spółki na lata 2020-2030.

– W Grupie LOTOS zdajemy sobie sprawę, że aby być nowoczesną i efektywnie działającą firmą, musimy kłaść duży nacisk na inwestycje i rozwój. Obecnie realizujemy około 360 projektów inwestycyjnych. Na inwestycje w 2021 roku wydamy około 1,4 mld zł. Z uwagi na toczący się proces przejęcia kapitałowego przez PKN Orlen, chcemy zaakcentować nasze najlepsze kompetencje dot. wodoru, logistyki kolejowej, offshore oraz olejów bazowych. Jednocześnie prowadzimy szereg innych projektów z zakresu innowacji – mówi Jarosław Wróbel, wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS ds. Inwestycji i Innowacji.

Więcej szczegółów można znaleźć w 3 prezentacjach.

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: inf. prasowa
fot. Grupa Lotos
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ