Partner serwisu
01 lipca 2021

Jakie tworzywa można ciąć maszyną plazmową? Sprawdzamy!

Kategoria: Aktualności

Najnowsza technologia pozwala nam wykonywać cięcia nawet najbardziej wymagających i najtrudniejszych w obróbce tworzyw. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia firm zajmujących się obróbką metali. Jednym z najwygodniejszych i najszybszych, a jednocześnie precyzyjnych rozwiązań jest cięcie plazmą. Technika cięcia metalu plazmą to proces polegający na topieniu i wyrzucaniu metalu ze szczeliny cięcia, za pomocą plazmowego łuku elektrycznego.

Jakie tworzywa można ciąć maszyną plazmową? Sprawdzamy!

Materiały poddające się cięciu plazmą

Maszyna do cięcia plazmą jest bardzo przydatna podczas cięcia wszelkich materiałów przewodzących prąd. Głównie tnie się nią stal czarną, stal nierdzewną i aluminium. Co ciekawe, powierzchni ciętego materiału nie trzeba oczyszczać. Maszyna do cięcia plazmą spokojnie poradzi sobie z powierzchniami zardzewiałymi, pomalowanymi czy silnie zabrudzonymi. Najważniejszy jest wystarczający kontakt elektryczny przewodu z ciętym elementem. Metoda cięcia plazmą pozwala na cięcie między innymi kształtowników, blach, siatek i rur.

Aby efekty cięcia plazmą były satysfakcjonujące, niezbędna jest odpowiednia maszyna do cięcia plazmą. Cięcie plazmowe na najwyższym poziomie umożliwiają między innymi urządzenia oferowane przez firmę Eckert, która jest znana z maszyn najwyższej jakości. Co więcej, maszyna może być dowolnie konfigurowana, zgodnie z potrzebami danego klienta.

Cięcie plazmą i jego zalety

Zalety cięcia plazmą są ogromne. Jest to jedna z najbardziej popularnych technologii do obróbki metali. Maszyna do cięcia plazmą pozwala na szybsze cięcia niż w przypadku klasycznych maszyn do cięcia tlenowo-gazowego. Cięcie stali plazmą pozwala na uzyskanie niewielkich szczelin cięcia i dobrej jakości powierzchni.

Cięcie plazmą pozwala wykonać prace najbardziej skomplikowane, dzięki precyzji, z jaką maszyna tnie. Dodatkowo pomaga w tym fakt, że dzięki urządzeniom CNC można regulować poszczególne parametry działania.

Podczas wyboru maszyny plazmowej koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

 • określenie rodzaju metalu, który zamierzamy przecinać oraz jego grubość,
 • zdolność cięcia grubego metalu w krótkim czasie,
 • możliwość redukcji zanieczyszczeń,
 • niskie koszty eksploatacji,
 • stabilność konstrukcji,
 • łatwość obsługi.

Najlepsza maszyna do cięcia plazmą, czyli jaka?

Na rynku można spotkać wiele maszyn do cięcia plazmą. Przy wyborze odpowiedniej, warto spojrzeć również w rankingi producentów lub konkretnych maszyn. Opinie i rekomendacje innych konsumentów są cennymi wskazówkami na etapie wyboru sprzętu. Dowiemy się szczegółowo o parametrach danego sprzętu oraz jego plusach i minusach. Często na specjalistycznych forach możemy spotkać także porady eksperckie i artykuły branżowe, które podpowiedzą nam wiele wskazówek.

Jakie maszyny do cięcia plazmą są najbardziej popularne? Jedną z nich jest przecinarka plazmowa Rubin Eco. Korzyści wynikające z inwestycji w ten sprzęt to przede wszystkim jej niski koszt eksploatacji, łatwość obsługi, oraz nieskomplikowana konstrukcja. Dzięki dopasowaniu najlepszych komponentów konstrukcja mimo swojej prostoty jest bardzo wartościowa i trwała. W maszynie Rubin są zamontowane napędy Panasonic, oraz prowadnice Schneenerger. Dzięki takiemu zestawowi Rubin jest niezawodnym sprzętem.

Do podstawowej wersji można dołączyć:

 • wentylatory (wewnątrz lub na zewnątrz hali produkcyjnej),
 • kompresor wyposażony w zbiornik 500l, osuszacz chłodniczy i filtry,
 • stół wodny,
 • system filtrowentylacji,
 • instalacja wzmacniająca ciśnienie powietrza w sieci zakładu,
 • modułowy stół sekcyjny.

Oczywiście Rubin to tylko jedna z wielu jakościowych maszyn do cięcia plazmą. Wybór urządzeń jest duży i każdorazowo powinno się go dopasowywać do indywidualnych potrzeb. Pomogą w tym profesjonaliści, zajmujący się sprzedażą tego typu sprzętu.

 

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ