Partner serwisu
18 czerwca 2021

Czujniki, które się uczą = przemyślana konserwacja

Kategoria: Aktualności

Konserwacja ma kluczowe znaczenie dla niezawodności czujników zainstalowanych na linii produkcyjnej, ale podjęcie decyzji o tym, co i kiedy należy wykonać, może stanowić wyzwanie. Podejmuj decyzje o konserwacji czujników analitycznych bez żadnych wątpliwości. Jak?

Czujniki, które się uczą = przemyślana konserwacja

Teraz inteligentne czujniki, które uczą się na podstawie procesów, informują z wyprzedzeniem, kiedy należy wyczyścić, skalibrować i wymienić czujnik. METTlER TOlEDO przedstawia metodę konserwacji czujników dzięki technologii Intelligent Sensor Management® (ISM®) opartą na rzeczywistym stanie technicznym każdego z czujników.

 

Jak to działa?

Czujniki, które się uczą, mają własną diagnostykę, która wykorzystuje historyczne i bieżące warunki procesu, jak również informacje o stanie technicznym czujnika, aby przewidzieć, kiedy będzie konieczna jego konserwacja. Ponadto czujniki, które się uczą, reagują na zmiany warunków procesu, dzięki czemu informacje diagnostyczne są zawsze wiarygodne.

Narzędzia diagnostyczne do czujników, które się uczą, takie jak Dynamiczny Wskaźnik Żywotności (DlI), jednoznacznie określają właściwy termin konserwacji czujnika. Informacje wyświetlane na podłączonym przetworniku lub przesyłane do systemów sterowania lub zarządzania zasobami, umożliwiają monitorowanie pracy czujników w czasie rzeczywistym oraz łatwe planowanie konserwacji w oparciu o ich stan techniczny.

 

Podłącz i mierz

Technologia ISM® METTlER TOlEDO umożliwia funkcjonalność Podłącz i Mierz. Kalibrację czujnika analitycznego można wykonać z dala od procesu. To przyspiesza czynności konserwacyjne i eliminuje konieczność konserwacji czujników w terenie. Wystarczy zainstalować wstępnie skalibrowany czujnik w miejsce czujnika wymagającego ponownej kalibracji, a następnie usunąć ten drugi z procesu, aby go skalibrować i wyczyścić.

 

Zadania planowane według potrzeb

Dzięki czujnikom, które się uczą, stan czujników na linii może być teraz stale monitorowany. Konserwację czujników, w tym ich czyszczenie, kalibrację i wymianę, można zaplanować wtedy, kiedy zadania te będą rzeczywiście potrzebne.

Więcej informacji na stronie METTlER TOlEDO: www.mt.com/ism

źródło: Mettler Toledo
fot. Mettler Toledo
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ