Partner serwisu
15 czerwca 2021

Branżowa debata wprost z inwestycji ANWILU

Kategoria: Aktualności

Już w najbliższą środę (16 czerwca) odbędzie się najważniejsze dla branży chemicznej wydarzenie – Kongres Polska Chemia 2021, którego organizatorem jest Polska Izba Przemysłu Chemicznego. Miejscem jednego z eksperckich paneli dyskusyjnych jest kluczowa inwestycja nawozowa realizowana na terenie chemicznej spółki z Grupy ORLEN.

Branżowa debata wprost z inwestycji ANWILU

W industrialnym otoczeniu

Wyjątkowa, m.in. ze względu na industrialne otoczenie, w którym się odbywa, debata wpisuje się w hasło przewodnie tegorocznego Kongresu - #CHEMIA(DLA)PRZYSZŁOŚCI. Wybór jej miejsca nie był przypadkowy. Realizowana w ANWILU rozbudowa nawozowych mocy produkcyjnych przyczynia się do rozwoju sektora chemicznego w Polsce oraz wsparcia krajowej gospodarki i polskiego rolnictwa.
Wpisuje się również w kompleksowy rozwój segmentu petrochemicznego Grupy ORLEN.

 

Trzecia linia nawozowa

Nowoczesna, trzecia linia nawozowa ANWILU, poprzez zwiększenie zdolności produkcyjnych o ok. 50%, ograniczy napływ nawozów z importu. Tym samym, zapewni polskim rolnikom zwiększony wolumen produktów spełniających najwyższe, światowe standardy.

Inwestycja ANWILU ma także duże znaczenie dla gospodarczego rozwoju regionu m.in. poprzez tworzenie nowych miejsc pracy.

 

Debata

Udział w debacie „Inwestycja dla przyszłości” wezmą: Jacek Mendelewski - Członek Zarządu ds. Produkcji w ANWILU, Tomasz Zieliński - Prezes Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego oraz Witold Grzebisz - profesor z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Rozmowa dotyczyć będzie kluczowych inwestycji sektora chemicznego oraz dalszego rozwoju polskiego rolnictwa. Poprowadzi
ją wieloletni dziennikarz, redaktor naczelny Top Agrar Polska - Kamil Bujoczek.

Organizacja eksperckiej debaty na terenie inwestycji ANWILU, w jubileuszowym roku 55-lecia istnienia, jest także uznaniem jej całościowego wkładu w rozwój polskiej chemii na przestrzeni lat.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu i obejrzenia relacji prosto z ANWILU. Więcej szczegółów
oraz bezpłatna rejestracja znajdują się w linku - http://www.kongrespolskachemia.pl.

źródło: ANWIL
fot. ANWIL
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ