Partner serwisu

Nowa fabryka tworzyw sztucznych

Kategoria: Z życia branży

– Zamierzamy dokonać przeobrażenia fabryki w Porto Feliz w główny ośrodek chemikaliów specjalnych – mówi Marcelo Lacerda, dyrektor zarządzający LANXESS w Brazylii.

Nowa fabryka tworzyw sztucznych

Rocznie 20 tys. ton tworzywa
LANXESS otworzył zaawansowaną technologicznie fabrykę tworzyw sztucznych w Porto Feliz w Brazylii. Koncern działający w branży chemikaliów specjalnych zainwestował w ten zakład około 20 milionów euro. Początkowo będzie on dysponował roczną wydajnością na poziomie 20 000 ton metrycznych.

 

Zaspokoić popyt w Ameryce Łacińskiej
Dzięki nowemu zakładowi koncern LANXESS będzie w stanie w sposób szybszy i bardziej wydajny zaspokoić lokalny popyt na zaawansowane technologicznie tworzywa sztuczne wykorzystywane w sektorze motoryzacyjnym w Ameryce Łacińskiej.

–Ta znacząca inwestycja w niezwykle nowoczesną fabrykę produkującą mieszanki, podkreśla nasze silne zaangażowanie w stosunku do klientów w Brazylii i Ameryce Łacińskiej, którzy mogą teraz liczyć na lokalną produkcję, technologię i usługi techniczne, jak też znakomitą jakość produktów i obsługi klienta – mówi Werner Breuers, członek rady zarządzającej koncernu LANXESS.

 

Mieszanki dla obniżenia zużycia paliwa
W nowej fabryce, w której produkuje się mieszanki, podstawowe polimery – poliamid (PA) i tereftalan polibutylenu (PBT) są wzbogacane specjalnymi domieszkami i włóknem szklanym. Te innowacyjne materiały są wykorzystywane do produkcji znacznie lżejszych części, które mogą zastąpić elementy metalowe w pojazdach, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia zużycia paliwa i obniżenia emisji CO2. Dzięki tym materiałom branża motoryzacyjna oraz dostawcy będą mogli znacząco ograniczyć koszty produkcji, zyskać większą swobodę projektowania i poprawić bezpieczeństwo.

Dzięki swoim znakomitym właściwościom obydwa tworzywa sztuczne mogą znaleźć szerokie zastosowanie między innymi jako klamki do drzwi, zderzaki, przednie elementy karoserii, łączniki przewodów czy przewody chłodnicze.

 

Źródło: LANXESS

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ