Partner serwisu
07 maja 2021

LOTOS otwiera stacje dla żeglarzy

Kategoria: Aktualności

Maj to miesiąc, w którym rozpoczyna się sezon żeglarski i motorowodny. W marinach jachtowych Gdyni i Gdańska swoją działalność wznowiły także nadwodne stacje paliw sieci LOTOS.

LOTOS otwiera stacje dla żeglarzy

Dwie stacje typu marina

W sieci stacji LOTOS działają dwie stacje typu marina: w Gdyni – na nabrzeżu Beniowskiego, na tyłach Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego oraz w Gdańsku – przy nabrzeżu Motławy na wysokości ul. Wapienniczej. Tankować mogą tu m.in. jachty, łodzie motorowe, jachty motorowe oraz skutery wodne. Przy okazji można zrobić drobne zakupy, dostępne są m.in.: oleje silnikowe, akcesoria, słodycze i napoje. Na nadwodnych stacjach honorowane są karty flotowe LOTOS Biznes oraz karty programu LOTOS Navigator.

 

Eliminacja wpływu na grunt i wodę

W marinach LOTOSU zastosowano rozwiązania techniczne mające eliminować ich wpływ na grunt i wodę. Mariny spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa, a ponadto wyposażone są w specjalistyczny sprzęt do zabezpieczania przed rozlewami podczas tankowania na wodzie. Podczas obsługi jednostek pływających wykorzystuje się specjalne rękawy oraz poduszki absorpcyjne, które zabezpieczają przed przypadkowym wyciekiem paliwa podczas tankowania. W ten sposób strefa nalewania odcięta jest od akwenu wodnego. W sytuacji nieprzewidzianego wycieku paliwa pozostałości likwidowane będą zestawem sorbentów.

Paliwa dostępne w marinach to: bezołowiowa benzyna PB95 i olej napędowy z niską zawartością siarki 0,001%.

 

Godziny otwarcia marin w sezonie letnim 2021

Gdynia – nabrzeże Beniowskiego
30 kwietnia – 30 września
maj, czerwiec, wrzesień 8:00-18:00
lipiec, sierpień 8:00-20:00

Gdańsk - Nabrzeże Motławy na wysokości ul. Wapienniczej
1 maja – 30 września
8:00-20:00

źródło: inf. prasowa
fot. Grupa LOTOS
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ