Partner serwisu
05 maja 2021

ORLEN po raz kolejny wesprze jednostki Straży Pożarnej

Kategoria: Aktualności

W Międzynarodowy Dzień Strażaka, który obchodzony jest 4 maja, Fundacja ORLEN ogłasza nabór do kolejnej edycji programu „ORLEN dla Strażaków”. PKN ORLEN wraz ze swoją korporacyjną fundacją przeznaczą kolejne 2 mln złotych na wsparcie państwowych i ochotniczych straży pożarnych w całej Polsce. Środki te pozwolą zwiększyć możliwości bojowe jednostek, a tym samym poprawią bezpieczeństwo lokalnych społeczności na terenie kraju. Wnioski można składać do 18 czerwca br.

ORLEN po raz kolejny wesprze jednostki Straży Pożarnej

Od 20 lat

PKN ORLEN już od 20 lat za pośrednictwem Fundacji ORLEN wspiera jednostki straży pożarnej w ich codziennej pracy. Przez ten okres ponad 1500 jednostek z całej Polski otrzymało łącznie 17 milionów złotych na zakup niezbędnego sprzętu. Program „ORLEN dla Strażaków” jest odzwierciedleniem realizacji celów społecznych zarówno Fundacji ORLEN, jak i fundatora – PKN ORLEN. Obie organizacje przywiązują ogromną wagę do rozwoju lokalnych społeczności przy jednoczesnym konsekwentnym zwiększaniu ich bezpieczeństwa.

 

Strażacy zawodowi, czy pełniący służbę w jednostkach ochotniczych, należą do ludzi o ogromnej wrażliwości. Ich pomoc w zdarzeniach losowych, nie tylko pożarach czy powodziach, jest dla nas, obywateli nieoceniona. W Fundacji ORLEN od lat doceniamy tę gotowość do bezinteresownego niesienia pomocy i wsparcia potrzebujących. Dlatego po raz kolejny uruchamiany program grantowy ORLEN dla Strażaków i przeznaczyliśmy na ten cel aż 2 miliony zł. Zapraszamy wszystkie jednostki do składania wniosków – mówi Kinga Szewczyk, Członek Zarządu Fundacji ORLEN.

 

Co już kupiono?

Darowizny otrzymane w ramach programu pozwoliły jednostkom straży pożarnej na zakup zarówno podstawowego sprzętu, takiego jak wyposażenie osobiste, torby PSP R1, czy też sprzęt AED, jak i bardziej specjalistycznego – np. aparatów powietrznych, dronów czy profesjonalnych zestawów hydraulicznych. Tylko w ubiegłym roku Fundacja przekazała  darowizny do 185 jednostek. Jedna z nich trafiła do Ochotniczej Straży Pożarnej w Solcu nad Wisłą, która zawnioskowała o środki na zakup łodzi ratunkowo-ewakuacyjnej z dodatkowym wyposażeniem.

Nasza jednostka posiada ogromne doświadczenie w podejmowaniu działań ratowniczych na terenach zalewowych. Czynnie brała udział w akcjach pomocowych podczas największych powodzi, które miały miejsce w naszym kraju. Co więcej, podczas sezonu letniego pilnujemy bezpieczeństwa mieszkańców, którzy wypoczywają w okolicy pobliskich zbiorników wodnych. Dzięki otrzymanej darowiźnie od Fundacji ORLEN mogliśmy zmodernizować swoje wyposażenie. Zakupiony sprzęt przyczynił się do lepszego komfortu pracy ratowników, ale przede wszystkim pozwolił szybciej reagować w nagłych przypadkach, tym samym poprawiając bezpieczeństwo naszej lokalnej społeczności – powiedział dh Łukasz Łyczkowski – Prezes OSP Solec nad Wisłą. W imieniu mieszkańców całego Powiatu Lipskiego oraz jednostki OSP Solec nad Wisłą serdecznie dziękuję za okazane wsparcie – dodaje. 

 

Wniosek złożyć można do 18 czerwca

Nabór do programu trwa od  4 maja do 18 czerwca br. Wniosek można złożyć za pośrednictwem strony Fundacji: https://darowiznyfundacja.orlen.pl.

źródło: inf. prasowa
fot. 123rf.com/zdj. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ