Partner serwisu
22 kwietnia 2014

Powiększony skład Rady Nadzorczej PIR

Kategoria: Z życia branży

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy powołało Lucynę Stańczak-Wuczyńską w skład Rady Nadzorczej Polskich Inwestycji Rozwojowych S.A.

Powiększony skład Rady Nadzorczej PIR

Zgodnie ze statutem Spółki Rada Nadzorcza Polskich Inwestycji Rozwojowych S.A.,liczy 9. członków z których większość, stanowią członkowie niezależni.

– Polskie Inwestycje Rozwojowe to innowacyjny i bardzo ważny projekt. Inwestycje kapitałowe przygotowywane przez PIR dowodzą, że mamy realną szansę wpłynąć na przyspieszenie rozwoju gospodarczego w Polsce i na pełniejsze wykorzystanie majątku Skarbu Państwa w kluczowych projektach infrastrukturalnych. Czuję się zaszczycona mogąc brać udział w tym przedsięwzięciu – komentuje swoje powołanie Lucyna Stańczak-Wuczyńska.

Lucyna Stańczak-Wuczyńska od 6. lat jest Dyrektorem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w Polsce. Z sektorem bankowym związana od ponad 20. lat. Pracowała w bankach komercyjnych - Credit Lyonnais i ABN Amro, a przez ostatnie 13. lat w EBOR. W swojej karierze zawodowej zajmowała różne stanowiska począwszy od Corporate Banking, Corporate Finance i Structured Finance. W EBORze, jako Senior Banker zajmowała się inwestycjami w sektorach energetycznym i infrastrukturalnym. Nadzoruje inwestycje kapitałowe i dłużne w sektorach finansowym, private equity i korporacyjnym. W zakresie inwestycji EBORu w Polsce odpowiada za zarządzanie portfelem o wartości ponad 3 miliardów euro.

Źródło: PIR
 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ