Partner serwisu
13 kwietnia 2021

ANWIL + startupy = innowacje

Kategoria: Aktualności

Spółka ANWIL, należąca do Grupy ORLEN, rozwija współpracę ze startupami w ramach programów akceleracyjnych. Efektem tych działań będzie wdrażanie i rozwój innowacyjnych rozwiązań, zgodnie z przyjętą strategią ORLEN2030.

ANWIL + startupy = innowacje

ANWIL w programach

Włocławski ANWIL bierze udział w programie INDUSTRY LAB, współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020 oraz w programie akceleracyjnym afiliowanym przez Massachusetts Institute of Technology (MIT) - Enterprise Forum Central & Eastern Europe.


Rolnictwo precyzyjne

Spółka zakończyła już realizację pierwszego etapu programu akceleracji - INDUSTRY LAB. Spośród nadesłanych zgłoszeń, wybrano ofertę startupu LUBINUS INTERACTIVE, którego rozwiązanie odpowiada na określone przez ANWIL wyzwanie technologiczne w zakresie rolnictwa precyzyjnego. W marcu br. projekt wszedł w fazę postakceleracyjną, w ramach której startup wspólnie z ANWILEM będzie prowadził prace umożliwiające rozwój tej technologii do poziomu pozwalającego na ocenę jej komercyjnego potencjału.


Rozwiązania technologiczne i procesy okołoprodukcyjne

Z kolei w ramach programu akceleracyjnego, organizowanego przez Akcelerator MIT Enterprise Forum Central & Eastern Europe, ANWIL, jako odbiorca technologii, uczestniczył w międzynarodowym spotkaniu networkingowym. Zgromadziło ono blisko 150 uczestników z 18 krajów, zarówno przedstawicieli starupów, jak i firm poszukujących innowacyjnych rozwiązań. Podczas wydarzenia eksperci ANWILU odpowiadali na pytania startupów zainteresowanych potencjalną współpracą, a także uczestniczyli w rozmowach dotyczących zarówno rozwiązań typowo technologicznych, jak i wsparcia procesów okołoprodukcyjnych.

źródło: inf. prasowa
fot. 123rf.com/zdj. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ