Partner serwisu
16 kwietnia 2014

Upływa termin niektórych koncesji na obrót paliwami

Kategoria: Z życia branży

W 2014 roku upływa termin ważności niektórych koncesji na wykonywanie działalności gospodarczej polegającej na obrocie paliwami ciekłymi, tj. koncesji OPC.

Upływa termin niektórych koncesji na obrót paliwami

W celu kontynuowania koncesjonowanej działalności konieczne jest złożenie przez przedsiębiorstwo stosownego wniosku o przedłużenie ważności posiadanej koncesji lub wniosku o udzielenie nowej koncesji. Prezes URE przypomina, że zgodnie z przepisami ustawy - Prawo energetyczne złożenie wniosku o przedłużenie ważności koncesji powinno nastąpić nie później niż na 18 miesięcy przed jej wygaśnięciem. Natomiast w przypadku, gdy do wygaśnięcia koncesji pozostało mniej niż 18 miesięcy, należy złożyć wniosek o udzielenie nowej koncesji.

Pisemny wniosek przedsiębiorcy o przedłużenie terminu ważności lub udzielenie nowej koncesji na obrót paliwami ciekłymi należy przesłać do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Natomiast przedsiębiorcy wykonujący również inne rodzaje działalności związane z paliwami ciekłymi, a także przedsiębiorcy, którzy eksploatują nie mniej niż 50 stacji paliw, powinni składać wnioski o udzielenie koncesji lub ich zmianę, niezależnie od miejsca siedziby, do Departamentu Rynków Paliw Gazowych i Ciekłych Urzędu Regulacji Energetyki.

 

Źródło:URE

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ