Partner serwisu
06 kwietnia 2021

NCBR zaprasza na konferencję inaugurującą w Polsce program Horyzont EU

Kategoria: Aktualności

Rozpoczyna się nowy Program Ramowy na rzecz Badań i Innowacji Horyzont Europa. Budżet przedsięwzięcia wynosi ponad 95 mld euro, co czyni z niego największy tego rodzaju program na świecie. Ten rekordowy budżet to szansa dla polskich naukowców, jednostek naukowo-badawczych, samorządów i przedsiębiorstw na pozyskanie ogromnych środków do realizacji ambitnych, nowatorskich projektów.

NCBR zaprasza na konferencję inaugurującą w Polsce program Horyzont EU

16 kwietnia

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, pełniące funkcję Krajowego Punktu Kontaktowego programu Horyzont Europa, zaprasza na konferencję otwierającą w Polsce nowy unijny Program Ramowy na rzecz Badań i Innowacji. Wydarzenie pod hasłem „Europa. Horyzont możliwości” odbędzie się 16 kwietnia 2021 r. w formule online. Jest adresowane zarówno do beneficjentów programów ramowych UE, jak i do wszystkich zainteresowanych realizacją innowacyjnych projektów.

 

Szeroka oferta

Oferta programu jest bardzo szeroka: od prestiżowych grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych skierowanych do naukowców, poprzez Działania Marii Skłodowskiej-Curie wspierające rozwój kariery naukowej i mobilność, projekty dla samorządów i NGOs, aż po wysoko innowacyjne projekty badawcze i wdrożeniowe dla przedsiębiorstw. Uczestnictwo w programie HEU to nie tylko wsparcie finansowe w realizacji projektów, ale przede wszystkim dostęp do wiedzy i nowych technologii, sieci międzynarodowych kontaktów, a także budowa marki i prestiż. Dla instytucji naukowych to możliwość uzyskania wyższej oceny parametrycznej, a co za tym idzie – wyższej subwencji.

Uczestnicy konferencji poznają założenia i priorytety programu Horyzont Europa, a przede wszystkim nowe elementy systemu, takie jak Europejska Rada ds. Innowacji, partnerstwa, misje oraz klastry którym poświęcone będą specjalne sesje tematyczne. Program konferencji skupi się także na możliwych synergiach programowych oraz instrumentach ukierunkowanych na wyrównywanie szans w zakresie B+I pomiędzy krajami członkowskimi. Organizatorzy pokażą polskim jednostkom naukowym i firmom, na co zwrócić uwagę u progu nowego etapu.

 

Kto weźmie udział?

W konferencji wezmą udział członkowie rządu RP, przedstawiciele Komisji Europejskiej i wybitni krajowi eksperci. W ramach debaty otwarcia będziemy z nimi rozmawiać o szansach i wyzwaniach, jakie dla polskich beneficjentów niesie ze sobą program Horyzont Europa.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Więcej informacji, agenda i możliwość rejestracji na stronie konferencji.

źródło: NCBR
fot. 123rf.com/zdj. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ