Partner serwisu
08 marca 2021

Wiceminister Zyska z wizytą studyjną w PKN Orlen w Płocku

Kategoria: Aktualności

Projekt morskiej energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim oraz kwestie dotyczące Polskiej Strategii Wodorowej były głównymi tematami wizyty studyjnej w PKN Orlen w Płocku. W spotkaniu, które odbyło się 3 marca 2021 r., udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.

Wiceminister Zyska z wizytą studyjną w PKN Orlen w Płocku

W trakcie spotkania pełnomocnik rządu ds. OZE podkreślił, że morska energetyka wiatrowa będzie stanowiła bardzo istotny element polskiego miksu energetycznego i kluczowe dla jej rozwoju było przygotowanie odpowiednich regulacji. 

Projekt morskiej energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim to nowe inwestycje w wielkoskalowe odnawialne źródła energii, które pozwolą na dalszy rozwój nie tylko całego sektora, ale i naszego rynku. To bardzo ważny krok w rozwoju gospodarczym Polski” – podkreślił.

Wiceminister Ireneusz Zyska poruszył na spotkaniu także kwestie dotyczące Polskiej Strategii Wodorowej.

Polska Strategia Wodorowa określa ambitne cele w zakresie rozwoju wykorzystania technologii wodorowych w Polsce. Cieszy mnie fakt, że PKN Orlen będzie nas wspierać w tym przedsięwzięciu” – powiedział pełnomocnik rządu ds. OZE.

Wiceminister klimatu i środowiska, podkreślił też, że poprzez zwiększenie udziału wodoru w naszym miksie energetycznym, ograniczony zostanie import surowców z zagranicy, co w konsekwencji zwiększy niezależność i bezpieczeństwo energetyczne Polski.

źródło: gov.pl
fot. gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ