Partner serwisu
26 lutego 2021

Technologia polimerowa, która ma szansę zrewolucjonizować inwestycje drogowe

Kategoria: Aktualności

Poznański Park Naukowo-Technologiczny inwestuje w kolejne innowacyjne technologicznie rozwiązanie w postaci belki oporowej o nazwie Rebe, która ma szanse zrewolucjonizować inwestycje drogowe.

Technologia polimerowa, która ma szansę zrewolucjonizować inwestycje drogowe

Redukcja kosztów wykonania złączy

ReBe umożliwia  wykonanie odpowiedniej krawędzi na końcu odcinka roboczego nawierzchni, co znacząco redukuje koszty wykonania złączy asfaltowych. Rozwiązanie polega na zmianie procesu technologicznego i zastosowaniu nowatorskiej konstrukcji wykonanej z ponad 7 krotnie lżejszego od stali materiału, który cechuje się jednocześnie wysoką wytrzymałością oraz odpornością chemiczną i termiczną. ReBe usprawnia pracę ekip budowlanych i eliminuje straty materiałowe, polepszając wydajność pracy. Belkę można używać wielokrotnie, a moduły o różnej długości pozwalają na jej dopasowanie do jezdni.

Obserwując inwestycje drogowe z perspektywy inżyniera budownictwa poszukiwałem pomysłu jak zniwelować straty materiału sięgające ponad 1.000 ton na jednym projekcie i czasu idącym w setkach godzin na przygotowywanie złączy na końcach odcinków roboczych układanej nawierzchni. Tak powstał pomysł belki ReBe. Ze strony Twórców jako zespół, cieszymy się, że udało nam się przekonać do naszego rozwiązania właśnie Poznański Park Naukowo-Technologiczny i wspólnie będziemy rozwijać ten pomysł. Wierzymy, że współpraca ta umożliwi nam rozwój technologiczny rozwiązania i pomoże w ekspansji na rynki zagraniczne – mówi Krzysztof Przybylski, twórca rozwiązania i Prezes Zarządu nowej spółki KPMP sp. z o.o..

 

Wyróżniony produkt

Inwestycja Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego podjęta została po przeprowadzeniu analiz biznesowych, chemicznych oraz po pomyślnej weryfikacji rynkowej belki ReBe. Niewątpliwie produkt wykazuje duży potencjał do skalowania, a także wzbudza zainteresowanie firm z sektora budownictwa drogowego oraz inwestorów branżowych. ReBe otrzymało I miejsce w kategorii Tradition & Modernity odbywającego się we wrześniu 2020 roku w Katowicach wydarzenia European Tech and Startup Days. Ponadto opracowywany produkt został wyróżniony w konkursie Orzeł Innowacji, którego organizatorem jest gazeta Rzeczypospolita i bierze udziału w prestiżowym programie InCredibles powered by Sebastian Kulczyk. Innowacyjność rozwiązania potwierdza także dokonane przez Pomysłodawców zgłoszenie patentowe.

Cieszymy się, że do portfela inwestycyjnego PPNT dołączyła spółka, której produkt został już doceniony i pozytywnie zweryfikowany rynkowo. Doceniamy  przede wszystkim pracę i duże zaangażowanie Zespołu Spółki KPMP, który uczciwym  i rzetelnym podejściem do biznesu potrafił rozpoznać potrzeby klientów i przekonać ich do swojego rozwiązania. Liczymy, że nowatorskie podejście do prac budowlanych oraz skalowalność rozwiązania na rynki międzynarodowe zapewni w niedługim czasie spółce znaczny wzrost jej wartości- mówi Katarzyna Wlaź Menedżer Zespołu Inwestycji Kapitałowych PPNT.

źródło: inf. prasowa
fot. PPN
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ