Partner serwisu
22 lutego 2021

Zielona chemia okiem prawnika…

Kategoria: WEBINARIUM: ZIELONA CHEMIA dla zrównoważonego rozwoju

… czyli o tym, jak Europejski Zielony Ład będzie zmieniał sektor chemiczny - z prezentacją pod tym tytułem wystąpi w czasie Webinarium: ZIELONA CHEMIA dla zrównoważonego rozwoju (25 marca 2021) Miłosz Tomasik z DWF Poland Jamka sp.k.

Zielona chemia okiem prawnika…

Projekt pod nazwą Europejski Zielony Ład już na dobre zagościł w świadomości przedsiębiorców w całej Unii Europejskiej. Jednocześnie Europejski Zielony Ład stanowi zamierzenie na tyle złożone i wieloaspektowe, że niemal dla każdego z sektorów współczesnej unijnej gospodarki będzie ono miało nieco inny wymiar.

W tym kontekście szczególnie dużo wyzwań czeka branżę chemiczną, która nie tylko będzie musiała zmierzyć się z nowymi ambitnymi celami redukcyjnymi zmierzającymi do osiągnięcia neutralności klimatycznej netto w 2050 r., ale stanie wobec konieczności dalszego wdrażania instrumentów służących rozwijaniu gospodarki o obiegu zamkniętym w Unii Europejskiej i w Polsce.

Oba zagadnienia przynoszą ze sobą wiele nowych rozwiązań takich jak energetyka oparta na wodorze, jak i koncepcja rozszerzonej odpowiedzialności producenta.

Europejski Zielony Ład to z założenia projekt przełomowy – zwłaszcza dla branży chemicznej, dlatego warto na bieżąco śledzić rozwój nowych regulacji oraz kierunek, w którym będą zmierzały i tym zagadnieniom chciałbym poświęcić swoje najbliższe wystąpienie, na które serdecznie zapraszam..

 

Miłosz Tomasik

Jest członkiem Departamentu Ochrony Środowiska i Projektów w Kancelarii DWF Poland. Specjalizuje się w prawie ochrony środowiska, w tym w zagadnieniach dotyczących emisji przemysłowych, ochrony klimatu, oceny oddziaływania na środowisko, pozwoleń na korzystanie ze środowiska, zanieczyszczeń powierzchni ziemi, prawa wodnego oraz gospodarowania odpadami.

Doradza również w kwestiach związanych z prawem budowlanym, zagospodarowaniem przestrzennym i gospodarowaniem nieruchomościami. Z powodzeniem wspiera klientów w postępowaniach administracyjnych i sądowo-administracyjnych dotyczących decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, koncesji, pozwoleń zintegrowanych, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz opłat za korzystanie ze środowiska.

Bierze udział w rozwijaniu projektów w kluczowych gałęziach polskiej gospodarki, w tym największych przedsięwzięć inwestycyjnych w sektorze energetyki konwencjonalnej, poszukiwaniu i eksploatacji kopalin, projektów infrastrukturalnych, oraz zakładów produkcyjnych z różnych dziedzin przemysłu.

Wspiera klientów przy wdrażaniu nowych regulacji z zakresu ochrony środowiska i doradza przy opracowywaniu strategii adaptacji do nadchodzących wyzwań związanych m.in. z polityką klimatyczną i Europejskim Zielonym Ładem.

Miłosz Tomasik uczestniczy aktywnie w charakterze prelegenta w różnych wydarzeniach branżowych, szkoleniach i konferencjach gospodarczych. Od kilku lat jest wykładowcą studiów podyplomowych Prawa Ochrony Środowiska na Uczelni Łazarskiego. Miłosz jest ekspertem rekomendowanym przez Chambers Europe.

 

Więcej informacji o webinarze

Zarejestruj swój udział

Uczestnictwo w wydarzeniu, które odbędzie się w formule onlinowej, jest bezpłatne.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ