Partner serwisu
07 kwietnia 2014

KOBiZE wydaje uprawnienia do emisji CO2

Kategoria: Z życia branży

Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami rozpoczął 4 kwietnia wydawanie stosownych uprawnień za lata 2013 i 2014. Dzisiaj zakończy się proces ich przyznawania.

KOBiZE wydaje uprawnienia do emisji CO<sub>2</sub>

Rada Ministrów przyjęła 31 marca rozporządzenie w sprawie wykazu instalacji innych niż wytwarzające energię elektryczną, objęte systemem handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych w okresie rozliczeniowym rozpoczynającym się od 1 stycznia 2013 r., wraz z przyznaną im liczbą uprawnień do emisji.

Na podstawie przedmiotowego rozporządzenia Rady Ministrów KOBiZE przekazuje uprawnienia do emisji dla przemysłu i na produkcję ciepła na lata 2013 i 2014.

Wykaz instalacji objętych systemem handlu uprawnieniami do emisji w okresie rozliczeniowym 2013-2020 wraz z przydziałem uprawnień do emisji na poszczególne lata okresu rozliczeniowego określono w tabeli nr 1, załącznika do rozporządzenia Rady Ministrów, znajdującego się na stronie Ministerstwa Środowiska. Wykaz instalacji objętych systemem handlu uprawnieniami do emisji z określonym przydziałem na lata 2013-2020 został zaakceptowany przez Komisję Europejską 26 lutego br.

 

 

Źródło: Ministerstwo Środowiska

fot. Bartosz Nowakowski

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ