Partner serwisu
07 kwietnia 2014

BASF i TODA KOGYO CORP. razem inwestują w Japonii

Kategoria: Z życia branży

BASF i TODA KOGYO CORP, jeden z liderów branży w zakresie rozwoju i produkcji materiałów katodowych do akumulatorów litowo-jonowych prowadzą negocjacje nad utworzeniem spólki joint venture na potrzeby produkcji materiałów katodowych w Japonii.

BASF i TODA KOGYO CORP. razem inwestują w Japonii

Wspólne przedsięwzięcie ma obejmować produkcję, marketing i sprzedaż szerokiej gamy materiałów katodowych w Japonii. W ofercie znajdą się m.in. NCA (tlenek  niklowo-kobaltowo-aluminiowy), LMO (tlenek litowo-manganowy) oraz NCM (dla akumulatorów kobaltowo-niklowo-manganowych).

Materiały te wykorzystywane są do produkcji akumulatorów litowo-jonowych dla przemysłu motoryzacyjnego, elektroniki użytkowej i stacjonarnych magazynów energii. Obie firmy mają połączyć odpowiednie części swojej działalności związanej z materiałami katodowymi, własności intelektualne oraz aktywa produkcyjne w Japonii, aby mieć możliwość posiadania najszerszej oferty materiałów katodowych w branży. Firma BASF miałaby posiadać udziały większościowe w proponowanej spółce joint venture.

– Zaproponowana współpraca z TODA KOGYO CORP. podkreśla zaangażowanie firmy BASF w poszukiwaniach szerokich możliwości przyspieszenia naszego rozwoju i ekspansji na globalnym rynku materiałów akumulatorowych – powiedział Kenneth Lane, prezes Działu Katalizatorów firmy BASF.  – Cieszymy się z możliwości współpracy z TODA KOGYO CORP. przynoszącej wzajemne korzyści i pozwalającej na połączenie wiedzy produkcyjnej w ramach realizacji naszych ambitnych celów globalnego wzrostu.

 

Źródło: BASF

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ