Partner serwisu
04 kwietnia 2014

Synthos inwestuje w Brazylii

Kategoria: Z życia branży

Synthos S.A. planuje budowę fabryki kauczuku polibutadienowego na katalizatorze neodymowym w Kompleksie Petrochemicznym Triunfo, w brazylijskim stanie Rio Grande do Sul.

Synthos inwestuje w Brazylii

Po wejściu w życie umów dotyczących dostaw surowców, które zostały podpisane w 2013 roku, spółka zbuduje nowoczesny zakład produkcyjny kauczuków polibutadienowych (NdBR), stosowanych do produkcji zaawansowanych technologicznie opon do samochodów osobowych i ciężarowych, a także różnego rodzaju gumowych artykułów technicznych. Wydajność zakładu będzie wynosiła 80 000 ton rocznie, co spowoduje znaczący wzrost produkcji elastomerów w Brazylii i zastąpi w znacznej mierze obecny import.

– Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na kauczuki syntetyczne w Brazylii i pozostałych krajach Ameryki Południowej, naszym celem nie będzie zastępowanie lokalnej produkcji ale substytuowanie importu spoza regionu – powiedział Tomasz Kalwat, prezes Synthos S.A.

Produkcja kauczuków polibutadienowych będzie prowadzona w Brazylii w oparciu o licencję udzieloną przez Michelin. Synthos podpisał warunkowe porozumienia z producentami opon Michelin i Pirelli na dostawę kauczuków NdBR do ich zakładów zlokalizowanych w Brazylii, która dziś stanowi siódmą gospodarkę świata i największą gospodarkę w Ameryce Południowej.

 

Źródło: Synthos S.A.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ