Partner serwisu
29 stycznia 2021

ANWIL S.A. stawia na synergię biznesu i nauki

Kategoria: Aktualności

Włocławska spółka z Grupy ORLEN i płocka Filia Politechniki Warszawskiej podpisały 28 stycznia 2021 r. porozumienie dotyczące współpracy w zakresie działalności badawczo-rozwojowej. Strony zobowiązały się do realizacji projektów edukacyjno-naukowych oraz wymiany eksperckich doświadczeń.

ANWIL S.A. stawia na synergię biznesu i nauki

Biznes + nauka

Kooperacja będzie obejmowała m.in. takie działania jak realizacja opracowań naukowo-badawczych, pisanie prac dyplomowych czy organizację praktyk i staży. Porozumienie ma również na celu zapoznanie środowiska studentów oraz pracowników uczelni z praktykami biznesowymi z ANWILU. Stąd planowane są np. prezentacje, wykłady i warsztaty pracowników włocławskiej spółki na uczelni. Ich tematyka będzie powiązana z kierunkami studiów prowadzonych na Politechnice, przy jednoczesnym uwzględnieniu działań realizowanych w ANWILU oraz przyszłych potrzeb rozwojowych spółki. Politechnika Warszawska Filia w Płocku współpracowała już w przeszłości z ANWILEM w ramach pojedynczych projektów, jednak nowo podpisana umowa pozwoli na rozszerzenie współpracy.

- Współpraca nauki i biznesu to jedno z kluczowych narzędzi rozwoju, mających na celu podnoszenie innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstwa. Sektory nauki i gospodarki powinny ściśle współdziałać na wielu płaszczyznach – zaczynając od idei, poprzez badania, kończąc na wdrożeniu nowych rozwiązań. To jest doskonały przykład na synergię dwóch światów, opartych na teorii i praktyce, osiągających wzajemne korzyści – powiedziała Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A. Płocka Filia Politechniki Warszawskiej dołączyła do innych uczelni wyższych, z którymi ANWIL S.A. realizuje podobne porozumienia. Wśród nich są m.in. Wydział Chemiczny Politechniki Łódzkiej, Wydział Mechaniczny Politechniki Gdańskiej, Politechnika Poznańska czy Politechnika Warszawska.


- Połączenie potencjału Filii z wiedzą i doświadczeniem pracowników ANWILU pozwoli na identyfikację potrzeb badawczych i technologicznych ANWILU oraz zaproponowanie i wdrożenie oczekiwanych rozwiązań. Politechnika Warszawska Filia w Płocku jest kuźnią kadr dla przemysłu, m.in. rafineryjnego i petrochemicznego. Współpracując z ANWILEM Politechnika Warszawska będzie mogła dostosować programy studiów do zmieniających się potrzeb rozwijającego się przemysłu – wyjaśniła dr hab. inż. Renata Walczak, Prorektor Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku, Dziekan Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii.


ANWIL S.A.

ANWIL S.A. należy do Grupy ORLEN, największego koncernu multienergetycznego w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest jednym z czołowych europejskich producentów nawozów azotowych i jedynym wytwórcą suspensyjnego polichlorku winylu w Polsce. Nieustannie się rozwija. W 2019 r. spółka rozpoczęła rozbudowę trzeciej linii do produkcji nawozów azotowych, która umożliwi w 2022 r. wzrost mocy wytwórczych o ok. 50%.


Politechnika Warszawska Filia w Płocku

Politechnika Warszawska Filia w Płocku, jest integralną częścią Politechniki Warszawskiej – największej, najstarszej i najwyżej cenionej uczelni technicznej w Polsce. Filię w Płocku tworzą dwie podstawowe jednostki organizacyjne, czyli Wydział Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii oraz Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych.

źródło: inf. prasowa
fot. ANWIL S.A.
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ