Partner serwisu
19 listopada 2020

MOL wyróżniony w dziedzinie zrównoważonego rozwoju

Kategoria: Aktualności

Grupa MOL po raz kolejny została uwzględniona w indeksie Dow Jones Sustainability World Index (DJSI) w kategorii Upstream & Integrated Oil & Gas. Jest to piąte z kolei wyróżnienie dla Grupy w tym prestiżowym rankingu.

MOL wyróżniony w dziedzinie zrównoważonego rozwoju

Tegoroczna ocena wykazała stabilną poprawę wyników w porównaniu z latami ubiegłymi, co plasuje MOL wśród top 10% światowych firm z sektora paliwowo-gazowego, jeśli chodzi o kwestię zrównoważonego rozwoju.

MOL pozostaje jednym z liderów zrównoważonego rozwoju w Europie Środkowej, jako jedyna firma z regionu, wchodząca w skład indeksu DJSI.

- Jesteśmy dumni, że nasze wysiłki w zakresie zrównoważonego rozwoju po raz kolejny zostały docenione umieszczeniem MOL w prestiżowym Dow Jones Sustainability World Index. Pomimo rosnącej konkurencji, zdołaliśmy jeszcze mocniej poprawić naszą efektywność biznesową w wielu aspektach. Włączenie w skład DJSI to ważne osiągnięcie, jednak – co nawet istotniejsze – stanowi to odzwierciedlenie wysiłków naszych pracowników i partnerów, z którymi dokładamy wszelkich starań, by dostosować działalność Grupy MOL do wizji niskoemisyjnego świata – powiedział József Simola, Chief Financial Officer Grupy.

Celem indeksu DJSJ jest wyróżnienie tych firm, w których wdrażane są praktyki w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych i ładu korporacyjnego, zgodnie z międzynarodowymi standardami. DJSI opiera się na rygorystycznej analizie wyników firmy w kontekście zrównoważonego rozwoju, stąd w skład indeksu wchodzą korporacje uznanych za najlepsze w swojej klasie. Grupa MOL regularnie jest doceniana przez społeczność inwestorów za swoje długoterminowe zaangażowanie w zrównoważony rozwój.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ