Partner serwisu
18 listopada 2020

Projekt przepustowości przyrostowej pomiędzy systemami przesyłowymi Polski i Niemiec

Kategoria: Aktualności

GAZ-SYSTEM i ONTRAS po raz drugi konsultują wspólną propozycję projektu przepustowości przyrostowej na granicy obszarów rynkowych Polska (system przesyłowy gazu ziemnego wysokometanowego grupy E) - Niemcy (Trading Hub Europe) w punkcie GCP GAZ-SYSTEM/ONTRAS.

Projekt przepustowości przyrostowej pomiędzy systemami przesyłowymi Polski i Niemiec

Ponowne konsultacje są konieczne ze względu na zmiany parametrów technicznych projektu, w tym modyfikację planowanego do zaoferowania poziomu przepustowości przyrostowej w porównaniu z pierwotną propozycją projektu przedstawioną w ramach konsultacji przeprowadzonych w dniach 10 sierpnia – 10 września 2020 roku.

Projekt wspólnego wniosku do krajowych organów regulacyjnych zawierający opis projektu przepustowości przyrostowej w punkcie GCP GAZ-SYSTSEM/ONTRAS, planowany do zaoferowania poziom oferty przepustowości powiązanej, oszacowanie kosztów, wstępny harmonogram uzupełniony ogólnymi zasadami i warunkami udziału oraz uzyskania dostępu do przepustowości przyrostowej w ramach aukcji produktu rocznego w lipcu 2021 r.  jest dostępny do pobrania w zakładce konsultacje.

Po zakończeniu konsultacji, w grudniu 2020 r. operatorzy planują złożyć do krajowych organów regulacyjnych wnioski o wydanie skoordynowanych decyzji o zatwierdzeniu projektu. 

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ