Partner serwisu
05 listopada 2020

ANWIL laureatem konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”

Kategoria: Aktualności

Zwycięstwo spółki to potwierdzenie profesjonalnego podejścia do bezpiecznej organizacji pracy oraz przestrzegania najwyższych standardów w trosce o zdrowie i życie pracowników. Na 100 możliwych do uzyskania punktów w ocenie komisji konkursowej ANWIL uzyskał wynik maksymalny.

ANWIL laureatem konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”

Chemiczna spółka z Grupy ORLEN wygrała 27. edycję konkursu organizowanego przez Główny Inspektorat Pracy na szczeblu regionalnym. ANWIL oceniany był w kategorii zakładów pracy zatrudniających powyżej 249 osób.
Komisja konkursowa oceniała zgłoszenie ANWILU na podstawie pięciu kryteriów – przestrzeganie przepisów prawa pracy, przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, rozwiązania systemowe dotyczące zarządzania BHP, wypadki przy pracy oraz dodatkowych elementów ochrony pracy.

- Obszar bezpieczeństwa w każdej firmie wymaga najwyższej troski i ciągłej koncentracji na utrzymaniu najwyższych standardów prowadzonych działań. W ANWIL S.A. doskonale zdajemy sobie sprawę jak istotna jest kultura bezpiecznej pracy i przywiązujemy do niej ogromną wagę w codziennym życiu. Zwycięstwo w konkursie potwierdza efektywność naszych starań i jest nagrodą za ich realizację – powiedziała Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

Spółka konsekwentnie realizuje działania mające na celu podniesienie bezpieczeństwa pracy oraz bezpieczeństwa procesowego. Warto wspomnieć tu choćby wprowadzenie próbopobieralników umożliwiających zaczerpnięcie próbki substancji bez konieczności kontaktu z nią czy wprowadzenie zasuw elektrycznych na rurociągach wody chłodniczej, które ograniczyły wysiłek fizyczny operatorów procesów produkcyjnych (przed ich zastosowaniem potrzebne były dwie osoby do obsługi ręcznej).

Kierowcy wjeżdżający na teren Zakładu Produkcyjnego w miejsca załadunków i rozładunków, dzięki tablicom informacyjnym zapoznają się z obowiązującymi wymogami. By poprawić bezpieczeństwo tego procesu zainstalowano nalewaki z automatycznym systemem dozowania, które eliminują bezpośredni kontakt ze żrącymi, toksycznymi i drażniącymi substancjami.
W ANWILU od 2019 roku wprowadzono także obowiązek stosowania czteropunktowych pasków podbródkowych, które zabezpieczają kask przed przesuwaniem się i spadaniem. Dodatkowo ponad 200 pracowników wyposażonych zostało w specjalistyczne okulary ochronne z korekcją wzroku.

Wygrana na szczeblu regionalnym uprawnia także ANWIL S.A. do reprezentowania regionu na szczeblu ogólnopolskim.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ