Partner serwisu
26 października 2020

GAZ-SYSTEM wybrał wykonawców budowy elementów Baltic Pipe w Polsce

Kategoria: Aktualności

Spółka zakończyła postępowania zakupowe na wybór wykonawców prac budowlanych na gazociągu Goleniów-Lwówek, gazociągu łączącym Niechorze-Płoty oraz tłoczni gazu Goleniów, Odolanów i Gustorzyn. 

GAZ-SYSTEM wybrał wykonawców budowy elementów Baltic Pipe w Polsce

W postępowaniu zakupowym na budowę gazociągu Goleniów – Lwówek wybrane zostały:

  • Etap 1- Goleniów – Ciecierzyce - 122 km - spółka Budimex S.A.
  • Etap 2 - Ciecierzyce – Lwówek - 69 km - spółka JT S.A.

W postępowaniu zakupowym na budowę gazociągu łączącego (41km) wybrane zostało konsorcjum firm: UAB MT Group (Lider) i PPS Pipeline Systems GmbH

W postępowaniu zakupowym na budowę tłoczni wybrane zostały:

  • Tłocznia Goleniów: MAX STREICHER S. P. A
  • Tłocznia Odolanów: Konsorcjum w składzie : ATREM S.A. (Lider), JT S.A., PJP MAKRUM S.A., PROJPRZEM Budownictwo Sp. z o.o.
  • Tłocznia Gustorzyn: MAX STREICHER S. P. A

Wykonawcy zostali wybrani w wyniku konkurencyjnego postępowania zakupowego. Podstawowe kryteria, którymi Zamawiający kierował się podczas wyboru powyższych firm to m.in. wiarygodność i doświadczenie podmiotu przy realizacji podobnych zadań inwestycyjnych oraz wartość finansowa złożonych ofert. Wszyscy wybrani oferenci przeszli pozytywnie audyt GAZ-SYSTEM obejmujący badanie zdolności do realizacji zadania inwestycyjnego w zakładanym terminie oraz weryfikację dostępnych zasobów technicznych, finansowych i organizacyjnych.

Baltic Pipe jest strategicznym projektem o charakterze międzynarodowym, mającym na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu do Polski. Projekt jest realizowany przez GAZ-SYSTEM przy współpracy z firmą Energinet – duńskim operatorem systemu przesyłowego. Duński partner w ramach projektu wybuduje tłocznię gazu w Everdrup, rozbuduje wewnętrzny system przesyłowy i podłączy go do gazociągu Europipe II, biegnącego po dnie Morza Północnego. GAZ-SYSTEM jest odpowiedzialny za wybudowanie gazociągu podmorskiego na dnie Morza Bałtyckiego, łączącego wybrzeża Danii i Polski oraz rozbudowę krajowego systemu przesyłowego. 

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ