Partner serwisu

Sterowanie procesami w Grupie LOTOS S.A.

Kategoria: Remonty, UR

Stosowanie sprzężenia technologicznego pomiędzy instalacjami, zapewniając wysoką efektywność energetyczną, wymaga sterowania procesami technologicznymi w oparciu o wieloparametrową analizę procesową. Odpowiedzią na takie potrzeby jest zaawansowane sterowanie procesami (APC) w Grupie LOTOS S.A.

Sterowanie procesami w Grupie LOTOS S.A.

Rozwijane w Grupie LOTOS S.A. przez dedykowany zespół technologie APC, umożliwiają stabilną realizację procesów technologicznych przekładając się, na właściwe utrzymywanie parametrów jakościowych, jak i poprawę efektywności prowadzonych procesów. Przykłady zastosowań dla technologii APC, zaprezentowane na poniższym rysunku, przedstawiają działania stabilizujące przebieg wartości kontrolowanego parametru. Wartością poprawnego funkcjonowania takiego systemu może być mniejsze odchylanie się kontrolowanej wartości od wartości zadanej (przebieg środkowy) lub możliwość zbliżenia się do wartości granicznej (przebieg po prawej stronie)(rys. 1).

RYS. 1 Efekt zastosowania techniki APC w sterowaniu procesami technologicznymi

W pierwszym przypadku efektem zastosowania APC będzie ściślejsze utrzymywanie wymaganego parametru jakościowego. Natomiast w drugim przypadku będzie to obniżenie o określoną wartość kontrolowanego parametru, mogące ostatecznie przełożyć się na efekt energetyczny i ekonomiczny.

 

Źródło: Grupa LOTOS S.A.

Więcej przeczytacie Państwo w magazynie "Chemia Przemysłowa" 1/2014

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ