Hala stalowa – gdy szybko musisz postawić magazyn
Hala stalowa to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań dla przestrzeni magazynowej, przemysłowej czy produkcyjnej. Jeśli chcesz szybko i ekonomicznie pozyskać dodatkową przestrzeń, konstrukcje stalowe są właśnie dla Ciebie.

Konstrukcje stalowe – zalety
Jeśli wybierasz między postawieniem hali murowanej a magazynem stalowym, powinieneś wiedzieć, jakie są zalety konstrukcji stalowej. Przede wszystkim budowa hali stalowej jest dużo tańsza niż murowanej. Hale stalowe powstają ze stali walcowanej na zimno, a wykorzystuje się do tego zaawansowany system produkcji. To pozwala na oszczędność materiału i niższy koszt. Ponadto elementy składowe hali stalowej są lekkie, dzięki czemu nie generują wysokich kosztów transportu.
Ogromną zaletą hal stalowych jest to, że można je zdemontować i ponownie złożyć w innym miejscu. Hala może też być dowolnie rozbudowywana i modyfikowana, a nawet przewieziona zupełnie gdzie indziej. Nie jest to możliwe w przypadku hal murowanych.
– Konstrukcje stalowe powstają dużo szybciej niż murowane. Od zgłoszenia zapotrzebowania, klient może mieć halę już w dwa miesiące. „Dużą zaletą hali stalowej jest to, że można ją zamontować na każdym podłożu i niezależnie od pory roku, w przy każdej pogodzie. Hala jest możliwa do użytku od razu po jej zamontowaniu – zaznacza ekspert https://www.frisomat.pl/.
Hale stalowe są bardzo trwałe, to ich kolejna zaleta. Materiał jest odpowiednio zakonserwowany i objęty gwarancję.
Hala magazynowa, hale przemysłowe, hala rolnicza – czy stal to dobry wybór?
Przeznaczenie hal stalowych jest bardzo szerokie, co sprawia, że można je dostosować do indywidualnych potrzeb.
Każda firma produkcyjna, niezależnie od branży, potrzebuje przestrzeni do magazynowania swoich towarów. Hale stalowe świetnie sprawdzą się jako hale magazynowe. Razem z konsultantem ustalisz, jakiej powierzchni potrzebujesz, żeby zapewnić optymalną przestrzeń do składowania swoich towarów. Ważne jest tu uwzględnienie sposobu magazynowania – na przykład paletowego czy regałowego, bo od tego zależą między innymi proporcje hali czy drogi komunikacyjne. Hale stalowe dzięki swojej modułowości idealnie się tu sprawdzają.
Hale przemysłowe są zazwyczaj bardziej wymagające od magazynowych, ponieważ wymagają uwzględnienia na przykład suwnic, żurawi czy innych konstrukcji lub maszyn. Dlatego stawiając halę produkcyjną należy ustalić z klientem typ produkcji i procesy technologiczne. Trzeba również wziąć pod uwagę warunki pracy (światło, temperaturę), ciągi komunikacyjne, drogi ewakuacyjne. Priorytetem jest zawsze bezpieczeństwo ludzi oraz maszyn, dlatego hala przemysłowa ma odpowiednią powierzchnię i kształt. To wszystko nie powinno negatywnie wpływać na jej estetykę.
Hala rolnicza musi spełniać wysokie wymagania, szczególnie, jeśli będzie przeznaczona do hodowli zwierząt. W jej projektowaniu należy uwzględnić między innymi temperaturę, światło, obieg powietrza, higienę. Dzięki indywidualnemu podejściu do klienta, hale są dostosowane ściśle do jego potrzeb, zarówno w zakresie hodowli zwierząt jak i przechowywania warzyw i owoców od Frisomat.
Wiata stalowa – projekt
Dobrze, jeśli w ofercie hal stalowych znajdują się gotowe projekty, które klient może wykorzystać do swoich potrzeb. Realizowane powinny być jednak również projekty ściśle dopasowane do klienta, według jego wskazówek i upodobań. Klient powinien mieć wpływ na rodzaj fundamentów, pokrycia, dachu, kolor i wielkość bram, drzwi, czy rozmieszczenie okien. Producent hal stalowych nie musi zatrudniać architekta. Klient może sam wybrać architekta w swojej okolicy, dzięki czemu specjalista może być obecny na budowie przez cały czas. Producent zajmie się projektem, produkcją, transportem i montażem.
Komentarze