Partner serwisu
29 września 2020

ANWIL S.A. i wyjątkowy CANWIL TOUR 2020

Kategoria: Aktualności

Włocławska spółka jako jeden z największych producentów nawozów azotowych w Polsce od lat wspiera polskich rolników nie tylko w zakresie dostarczania najwyższej jakości produktów, ale również dzielenia się z nimi wiedzą i rekomendacjami. Tym razem, dzięki ANWILOWI, będą oni mogli przekonać się, że zdrowa gleba to fundament sukcesu.

ANWIL S.A. i wyjątkowy CANWIL TOUR 2020

ANWIL S.A. rozpoczyna wyjątkowy tour po Polsce. Mobilne laboratorium CANWIL odwiedzi 10 różnych lokalizacji. Na pokładzie wyjątkowego CANWIL BUSA będzie doskonale znana polskim rolnikom dziennikarka Maria Sikorska – autorka i prowadząca program „Agropasja” oraz uznany dr nauk rolniczych, agronom – Sylwester Lipski, a także eksperci z ANWILU.

Podczas spotkań z rolnikami eksperci pokażą jak ważny jest odczyn gleby (pH) dla jej żyzności, jaki ma wpływ na plon i na odpowiedni dobór dawki azotu w nawozach. Będą także wykonywali pokazy eksperymentalne, które udowodnią, że zdrowa gleba, to fundament sukcesu.

Dodatkowe atrakcje czekają na rolników

Ekipa CANWIL BUSA odwiedzając kolejne lokalizacje będzie przekazywała rolnikom wiedzę, która z pewnością zaowocuje w ich codziennej pracy. Celem akcji jest przede wszystkim uświadomienie i przypomnienie jak prawidłowo przygotować glebę pod uprawy, jak dbać o jej zdrowie oraz czym nawozić, by zagwarantować wysoki, doskonałej jakości plon.

Praktyczne porady eksperckie będą przekazywane nie tylko w formie eksperymentów i wykładów. Rolnicy będą mogli także sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w quizie z nagrodami. Nie zabraknie również animacji dla najmłodszych.

Dodatkowo, dla pierwszych 50 rolników, którzy odwiedzą mobilne laboratorium w danej lokalizacji, ANWIL S.A. przewidział darmowe badanie pH ich gleby w Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej. Aby otrzymać takie badanie wystarczy przywieźć ze sobą 0,5 kg gleby, pobranej z głębokości od 0-20 cm. Stacja Chemiczno-Rolnicza wyśle wyniki badania bezpośrednio do rolnika w ciągu jednego miesiąca.

 

źródło: Informacja prasowa
Tagi: Anwil, CANWIL
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ