Partner serwisu
07 września 2020

GREENLINE™ - zielona chemia od Grupy PCC

Kategoria: Aktualności

Grupa PCC od lat plasuje się w czołówce światowych producentów chemii. Podążając za nowymi trendami, firma od lat uczestniczy w zielonej transformacji przemysłu chemicznego, oferując całą gamę produktów stworzonych zgodnie z ideą zielonej chemii.

GREENLINE™ - zielona chemia od Grupy PCC

Od lipca bieżącego roku, w portfolio Grupy PCC znajdziemy nowy segment produktów o nazwie GREENLINE™. Jest to grupa  substancji chemicznych, formulacji przemysłowych i wyrobów konsumenckich, których projektowanie oraz proces tworzenia opiera się na aspektach zrównoważonej produkcji i konsumpcji.

Zielona chemia, nazywana także zrównoważoną chemią jest znana i rozwijana na świecie od blisko 30 lat. Jej idea, polega na projektowaniu procesów technologicznych oraz samych produktów, które pozwalają na ograniczenie lub całkowitą eliminację emisji substancji niebezpiecznych do środowiska. Dziś zrównoważony rozwój to nieodłączony element światowej gospodarki. Przemysł zmienia swoje technologie na bezpieczniejsze i czystsze, wykorzystuje odnawialne źródła energii, certyfikuje swoje produkty i wprowadza wiele ekologicznych innowacji. Takie działania pozwalają na równoważenie czynników ekologicznych, społecznych i ekonomicznych.

Bazując na kluczowych obszarach zielonej chemii, Grupa PCC zdefiniowała aspekty zrównoważonej produkcji, które stosuje na swoich instalacjach i w laboratoriach projektowych. Należą do nich min.: ograniczenie  produkcji odpadów, wykorzystanie zielonej energii w procesach technologicznych, projektowanie nowych wyrobów z uwzględnieniem ich zdolności do biodegradacji oraz emisji szkodliwych substancji, a także wykorzystywanie surowców, które pochodzą z odnawialnych źródeł.

Grupa PCC dostosowuje swoją produkcję do europejskich i światowych standardów. Oferta tego producenta wyróżnia się  wysokiej jakości, certyfikowanymi produktami, które świadczą o ich niskiej inwazyjności względem naturalnego środowiska. W czasach kiedy wzrasta odpowiedzialność i świadomość przemysłu za zmiany klimatyczne oraz środowisko, należy położyć szczególny nacisk na ekologiczną produkcję.

Wybierając produkty z serii GREENLINE™, klienci Grupy PCC świadomie wspierają ideę zielonej chemii realizując własne strategie zrównoważonej produkcji i konsumpcji. Zielona chemia to niezwykle ważny aspekt rozwoju światowej gospodarki XXI wieku oraz doktryny przemysłu 4.0. Warto więc sprawdzić, jakie zielone produkty z oferty Grupy PCC mogą wykorzystać również polscy przedsiębiorcy operujący w różnych gałęziach przemysłu.

Więcej informacji na temat zielonej chemii Grupy PCC znajdziesz tutaj

źródło: PCC Rokita
fot. 123rf
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ