Partner serwisu
04 sierpnia 2020

Minister Kurtyka o gospodarce olejami zużytymi

Kategoria: Aktualności

Gospodarka olejami zużytymi - założenia reformy i propozycja ustawy to główny temat śniadania prasowego, które odbyło się 30 lipca 2020 r., w Ministerstwie Rozwoju. W wydarzeniu uczestniczył minister klimatu Michał Kurtyka.

Minister Kurtyka o gospodarce olejami zużytymi

- W ostatnich latach resort klimatu (wcześniej środowiska) wprowadził nowe, kluczowe rozwiązania prawne nastawione na wyeliminowanie nieprawidłowości w gospodarce odpadami. Niemniej jednak wciąż analizujemy i przyglądamy się sytuacji na rynku. Jesteśmy otwarci na sugestie i rozwiązania proponowane przez inne resorty, przedstawicieli branży gospodarki odpadami czy organizacje pozarządowe” – powiedział minister klimatu Michał Kurtyka.

Okazją do spotkania było także przedstawienie raportu „Gospodarka olejami zużytymi - założenia reformy i propozycja ustawy”, zawierający projekt zmiany ustawy i przedstawienie rozwiązań, które ograniczą nielegalne spalanie olejów zużytych oraz przyczynią się do zmniejszenia szarej strefy w branży olejowej.

Istotą opracowanego projektu, we współpracy, Inicjatywy ONZ - UN Global Compact Network Poland (GCNP), administracji rządowej - Ministerstw Rozwoju, Klimatu oraz Finansów i URE, a także organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli branży paliwowej jest uszczelnienie funkcjonującego systemu zagospodarowania olejów odpadowych i zapobieganie procederowi nielegalnego spalania przepracowanych olejów.

- Wierzę, że działania te, również przez umożliwienie skutecznej egzekucji nałożonych obowiązków, przyczynią się do maksymalnego ograniczenia występującego na tym rynku zjawiska szarej strefy. Mam również nadzieję, że skutkiem naszych działań będzie zwiększenie świadomości Polaków w tym obszarze. Zależy mi także, aby wprowadzone zmiany przyniosły wymierne skutki w poprawie stanu środowiska” – podsumował minister.

źródło: Ministerstwo Klimatu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ