Partner serwisu
23 lipca 2020

LANXESS uruchamia inicjatywę Grupy na rzecz e-mobilności

Kategoria: Aktualności

– Nowoczesna mobilność jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów na świecie. LANXESS ma tu wiele do zaoferowania, od naszych zaawansowanych technologicznie tworzyw sztucznych przez pojazdy elektryczne po specjalistyczne środki chemiczne do akumulatorów. Chcemy znacznie rozszerzyć tę ofertę, dokładniej ją skoordynować i wzmocnić jej pozycję na rynku – wyjaśnia Anno Borkowsky, członek zarządu LANXESS.

LANXESS uruchamia inicjatywę Grupy na rzecz e-mobilności

Producent specjalistycznych środków chemicznych, koncern LANXESS, dąży do dalszego wzmocnienia swojej pozycji rynkowej w zakresie technologii związanych z nową mobilnością: w przyszłości wszystkie działania w tym obszarze będą podlegać zarządowi w ramach inicjatywy Grupy na rzecz e-mobilności. Na czele nowej jednostki strategicznej od 1 sierpnia 2020 r. stanie Philipp Junge (44 l.), obecnie szef Rhein Chemie.

Wysokowydajne tworzywa sztuczne Grupy są stosowane w pojazdach elektrycznych, na przykład w lekkich karoseriach samochodowych lub obudowach akumulatorów. Mają również duży potencjał wykorzystania w infrastrukturze na potrzeby e-mobilności, takiej jak stacje ładowania, oraz w czujnikach, wyświetlaczach i jednostkach sterujących do pojazdów autonomicznych.

LANXESS jest ponadto czołowym producentem wielu specjalistycznych środków chemicznych, bez których nie mogą się obejść nowoczesne systemy akumulatorów, takich jak substancje zawierające fosfor, kwas fluorowodorowy i środki zmniejszające palność. Grupa pracuje również nad komercyjną produkcją litu, kluczowego składnika baterii litowo-jonowych. Niedawno wspólnie z partnerem Standard Lithium koncern uruchomił zakład pilotażowy w El Dorado w Stanach Zjednoczonych. Spółki zamierzają wykorzystać go do ekstrakcji litu z solanki wytworzonej w procesie produkcji bromu w koncernie LANXESS.

Rhein Chemie: koncentracja na dodatkach do gumy

Nowym szefem jednostki biznesowej Rhein Chemie i następcą Philippa Jungego zostanie Jens-Hendrik Fischer (41 l.). Fischer jest obecnie odpowiedzialny za działalność w dziedzinie przeciwutleniaczy i akceleratorów dla przemysłu gumowego w ramach jednostki biznesowej Advanced Industrial Intermediates koncernu LANXESS. Planuje się, że produkty te będą podlegać Rhein Chemie, który już teraz oferuje wiele specjalistycznych dodatków do gumy. – Rhein Chemie stałby się w ten sposób centralną jednostką biznesową w LANXESS dla produktów dla przemysłu gumowego – mówi Borkowsky.

Koncern LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. W 2019 roku osiągnął sprzedaż w wysokości 6,8 mld euro. Obecnie koncern zatrudnia około 14 300 pracowników w 33 różnych krajach. Podstawowym przedmiotem działalności koncernu LANXESS jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych. Koncern LANXESS należy do najważniejszych indeksów zrównoważonego rozwoju: Dow Jones Sustainability Index (DJSI) World i FTSE4Good.

Oświadczenia dotyczące przyszłości:

Niniejszy komunikat prasowy zawiera pewne oświadczenia dotyczące przyszłości, które mogą obejmować założenia, opinie, oczekiwania i poglądy wyrażane przez firmę lub pochodzące ze źródeł należących do stron trzecich. Różne znane i nieznane zagrożenia, niewiadome oraz inne czynniki mogą przyczynić się do powstania znacznych różnic pomiędzy rzeczywistymi wynikami, sytuacją finansową, rozwojem i osiągnięciami koncernu LANXESS AG a podanymi lub sugerowanymi tutaj przewidywaniami. LANXESS AG nie gwarantuje, że założenia stanowiące podstawę dla tych oświadczeń dotyczących przyszłości są pozbawione błędów i nie bierze na siebie żadnej odpowiedzialności za przyszłą trafność opinii wyrażonych w niniejszej prezentacji ani za rzeczywistą realizację prognozowanych wyników. Niniejszy dokument nie zawiera żądnych gwarancji ani zobowiązań w odniesieniu do informacji, szacunków, celów i opinii zawartych w niniejszym dokumencie, nie zachęca do pokładania zaufania w tych informacjach, szacunkach, celach i opiniach, a także nie powinien być interpretowany jako wzięcie odpowiedzialności za jakiekolwiek błędy, pominięcia lub nieprawidłowości zawarte w tym dokumencie. Żaden przedstawiciel koncernu LANXESS AG lub jego spółek stowarzyszonych ani też kierownicy, dyrektorzy czy pracownicy takich spółek nie przyjmują żadnej odpowiedzialności wynikającej bezpośrednio lub pośrednio z wykorzystania niniejszego dokumentu.

źródło: LANXESS
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ