Partner serwisu
15 lipca 2020

Nowy magazyn do obsługi chemii w Karlsruhe

Kategoria: Aktualności

Dachser, globalny operator logistyczny, otworzył nowy magazyn do obsługi towarów niebezpiecznych w miejscowości Malsch, położonej niedaleko Karlsruhe w Niemczech. Obiekt o powierzchni wynoszącej blisko 22 tys. mkw. został specjalnie zaprojektowany tak, by umożliwić odpowiednie przechowywanie produktów chemicznych, takich jak farby, powłoki i kleje. Dachser zainwestował w niemiecki magazyn ponad 20 milionów euro.

Nowy magazyn do obsługi chemii w Karlsruhe

Badenia-Wirtembergia jest jednym z pięciu wiodących niemieckich landów pod względem przychodów w ramach branży chemicznej. To między innymi dlatego jest tutaj duże zapotrzebowanie na współpracę z niezawodnym partnerem logistycznym, który zapewni sprawny transport oraz bezpieczne przechowywanie produktów chemicznych, w tym także towarów niebezpiecznych. Centrum logistyczne Dachser w Karlsruhe rozwijało się wraz ze swoimi klientami, stając się kluczowym hubem logistycznym do obsługi przesyłek chemicznych w ramach europejskiej sieci operatora. Na korzyść lokalizacji wpływa także fakt doskonałego skomunikowania z Francją, która stanowi główny kierunek niemieckiego eksportu chemikaliów. „Stale rosnący popyt ze strony przemysłu chemicznego sprawił, że wybudowanie nowego obiektu było absolutną koniecznością” – mówi Bernd Großmann, kierownik oddziału Dachser Malsch.

Budowa nowego magazynu ruszyła wiosną 2018 roku, a już na początku 2019 r. zaczęły z niego korzystać pierwsze firmy chemiczne. Obecnie obiekt jest już w pełni gotowy do działań, a wszelkie etapy obsługi logistycznej towarów niebezpiecznych odbywają się w ramach bezpośrednich, codziennych połączeń z całą europejską siecią Dachser.

Fachowa obsługa branży chemicznej

Nowy magazyn do obsługi materiałów niebezpiecznych oferuje powierzchnię wynoszącą blisko 22 tys. mkw., na której może pomieścić 43 tys. palet. Obiekt jest podzielony na dziewięć sekcji odgrodzonych od siebie zaporami ogniowymi. Każda z poszczególnych części magazynu jest wyposażona w automatyczny system gaśniczy ze spryskiwaczami sufitowymi oraz zraszacze wmontowane w półki. Podłogi zostały specjalnie zaprojektowane tak, by umożliwić zatrzymanie ewentualnego wycieku chemikaliów i wody pożarowej. Z kolei bariery przy studzienkach ściekowych zapewniają dodatkową ochronę wód gruntowych.

Dachser posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze materiałów niebezpiecznych. W ramach rozwiązania branżowego Dachser Chem-Logistics dostosowanego do szczególnych potrzeb przemysłu chemicznego, operator zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa obsługi logistycznej chemii. Firma dysponuje centralnym zespołem do zarządzania towarami niebezpiecznymi. Oprócz tego, nad sprawną logistyką chemikaliów czuwa także ponad 200 regionalnych przedstawicieli ds. bezpieczeństwa materiałów niebezpiecznych.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ