Partner serwisu
01 czerwca 2020

Rezerwacja przepustowości na granicy Polska-Niemcy od 6 lipca 2020 r.

Kategoria: Aktualności

Zgodnie z decyzją ACER z dnia 6 sierpnia 2019 r. dotyczącą wyboru platformy do rezerwacji przepustowości na granicy Polska-Niemcy, przez najbliższe 3 lata alokacja przepustowości dla punktów Mallnow i GCP GAZ-SYSTEM/ONTRAS będzie realizowana poprzez platformę RBP ('Regional Booking Platform').

Rezerwacja przepustowości na granicy Polska-Niemcy od 6 lipca 2020 r.

Począwszy od 6 lipca 2020 r. rezerwacje przepustowości rynku pierwotnego i wtórnego dla połączeń międzysystemowych Mallnow i GCP GAZ-SYSTEM/ONTRAS będą odbywać się za pośrednictwem platformy RBP. Pierwsza aukcja przepustowości na platformie RBP rozpocznie się 6 lipca 2020 r. o godz. 9.00 (CET). Aukcjonowane będą przepustowości na zasadach ciągłych w ramach produktów rocznych na kolejne lata gazowe. Tego samego dnia odbędą się również aukcje  produktów krótkoterminowych. Pozostałe aukcje będą realizowane według  kalendarza ENTSOG dostępnego na RBP.

Zgodnie z wcześniej przekazywanymi informacjami, warunkiem udziału w aukcjach organizowanych poprzez platformę RBP jest podpisanie umowy z platformą RBP oraz posiadanie odpowiedniego certyfikatu elektronicznego. Uczestników rynku zainteresowanych alokowaniem przepustowości połączeń na granicy polsko-niemieckiej zachęcamy do zapoznania się z prezentacją zawierającą m.in instrukcje dotyczące procesu rejestracji na RBP oraz warunkami uczestnictwa w aukcjach i korzystania z funkcjonalności platformy. Na etapie rejestracji, jak i uczestnictwa w aukcjach produktów oferowanych przez GAZ-SYSTEM oraz GAZ-SYSTEM ISO, uczestnicy rynku będą mogli liczyć na wsparcie techniczne ze strony platformy RBP oraz zespołu obsługi Klienta GAZ-SYSTEM.

Poniżej zaprezentowano szczegóły zmian w zakresie platform do rezerwacji przepustowości na połączeniach na granicy Polska – Niemcy stosowanych przez GAZ-SYSTEM i GAZ-SYSTEM ISO do 5 lipca 2020 r. oraz od aukcji produktów rocznych, która odbędzie się 6 lipca 2020 r.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ