Partner serwisu
25 maja 2020

Automyjnia cystern z unijnym certyfikatem w Brzegu Dolnym

Kategoria: Aktualności

Jest to jedyna na Dolnym Śląsku myjnia z certyfikatem ECD, dokumentem  potwierdzającym, spełnienie międzynarodowych standardów jakości. Myjnia obsługuje cysterny, tank-kontenery i pojemniki do przewozu środków chemicznych oraz paliw.

Automyjnia cystern z unijnym certyfikatem w Brzegu Dolnym

Dotychczas myjnia dysponowała jednym stanowiskiem pełnowymiarowym oraz jednym wspomagającym. Do końca sierpnia powstanie kolejne, pełnowymiarowe wyposażone w pięć głowic myjących. Zmodernizowane zostanie również obecne stanowisko i dostosowane do możliwości mycia  nie tylko typowych tankkontenerów, ale także nietypowych autocystern, m.in. o dużej pojemności zbiornika.  Umożliwi to jednoczesne mycie trzech autocystern. Powstanie również zautomatyzowane stanowisko do mycia dużych, przenośnych pojemników DPPL oraz innych opakowań.

Decyzję podjął właściciel, PCC Autochem, w związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na tego rodzaju usługi. Zainstalowane nowoczesne urządzenia myjące umożliwią przeprowadzenie kompleksowej usługi mycia sprawniej i w krótszym czasie.

Regularne czyszczenie cystern jest niezwykle istotne w przypadku zbiorników, w których przewożone są szkodliwe substancje. Do tego potrzebny jest specjalistyczny sprzęt oraz wykwalifikowani pracownicy. Firmy przewozowe zobowiązane są do przestrzegania wielu przepisów, m.in. muszą dbać o bezpieczeństwo i utrzymywać cysterny w nienagannej czystości i sterylności. Żeby uniknąć skażeń, osad pozostawiony przez przewożone substancje czy artykuły spożywcze powinien być dokładnie usunięty.  Dlatego też, urządzenia do mycia muszą być bardzo skuteczne. Przed każdym załadunkiem cysterna powinna być sprawdzana pod kątem czystości, czy nie zawiera pozostałości i zapachów po poprzednim ładunku.

Myciem cystern muszą zajmować się specjalistyczne myjnie, które wyposażone są w odpowiedni do tego sprzęt, choćby ze względu na często przewożone niebezpieczne dla ludzi i środowiska substancje. Myjnia PCC Autochem w Brzegu Dolnym posiada najnowocześniejsze, innowacyjne urządzenia, dzięki którym można myć cysterny bez narażania ludzi i środowiska naturalnego na negatywne skutki.

Po zakończeniu modernizacji myjni, znacząco zostanie zwiększona jej wydajność i przepustowość, co przyczyni się do skrócenia czasu oczekiwania na wykonanie usługi mycia. Zastosowanie najwyższej klasy urządzeń myjących umożliwi  redukcję emisji ciepła, mniejsze zużycie wody, pary wodnej i energii elektrycznej.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ